Wpis z mikrobloga

Mircy od #remont i #remontujzwykopem może mi podpowiecie, bo nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Mam do położenia panele na powierzchni ok.70mkw (3 pomieszczenia i korytarz) i teraz moje zagadnienie - czy mogę je kłaść "ciągiem" czy powinienem porobić jakieś dylatacje np. w drzwiach? Przy ścianach to wiadomo, że będą odstępy. Tylko kwestia czy taka jedna "tafla" będzie okej czy niekoniecznie?
  • 14
@OperatorHydrolokator: Sprawdź czy zakup z montażem w Komforcie nie wyjdzie ci w podobnej kwocie co samodzielne kładzenie. Różnica wynika z VATu, który jest niższy na usługę. Kolega tak kładł i jest zadowolony. Porównując ceny nie zapomnij o koszcie podkładów i listw przypodłogowych. Jak kwota wychodzi podobnie to po co się męczyć.
@Eswemenasja: Panele kupiłem w Liroju po promocyjnej cenie. Układałem już ok. 80mkw - żadna wielka filozofia to nie jest, ciśnienia na czas nie mam więc porobię sobie sam. Kwestia wynajęcia gilotynki do paneli ~80pln za weekend. Podkład (folia paroizolacyjna i pianka) pójdzie z allegro, bo w marketach to jest jawny bandytyzm - za 25mkw folii liczą sobie tyle, że ja z allegro mam w tej cenie niemal 100mkw.
@OperatorHydrolokator: Listwa H jest dobra do dzielenia paneli na równej powierzchni, jeśli między jedną a drugą powierzchnią jest różnica to lepiej użyć listwy z opcją montażu pod kątem. Nie zawsze jest możliwość by panele w trakcie układania wsunąć w listwę H.