Wpis z mikrobloga

3 956 - 1 = 3 955

Tytuł: Chudszy
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★★★★★★★★★

Bardzo niepoprawnie politycznie o cyganach. Pewien prawnik potrąca sobie przez przypadek cygankę, która wtargnęła na jezdnie. Facet zostaje uniewinniony, musiał tylko posmarować kilku osobom. Sam nie do końca jest bez winy, bo wsiadł za kółko po alko i pozwolił swojej żonie robić mu dobrze podczas jazdy. Później ma cały czas żal o to do niej.
Krewny potrąconej kobiety, jakiś obrzydliwy dziwak z rozkładającym się nosem, rzuca klątwę na głównego bohatera. Ten, początkowo bardzo otyły, ma cały czas chudnąć. Będzie to robił tak długo, aż w końcu nic z niego nie zostanie.
Mężczyzna podejmuje walkę z przeznaczeniem i stara się dotrzeć do mistrza ciemnych koleżków. Ci oczywiście robią mu same problemy i zachowują się jak dzicz.
Chyba najłatwiejsza do przeczytania powieść Kinga. Przeczytałam ją w 1 dzień w przerwie między męczeniem się z "Pod kopułą" (jeszcze nie mogę jej strawić w całości...) Fajne, lekkie, przyjemne, bez wodolejstwa.
No i należą się podziękowania mirkowi @SharpPython za polecenie tego tytułu.

#bookmeter #stephenking #czytajzwykopem
Wypok2 - 3 956 - 1 = 3 955

Tytuł: Chudszy
Autor: Stephen King
Gatunek: horror
★...

źródło: comment_jBDK4bRK6vTaloeKWerR4eJ65EU3tSzM.jpg

Pobierz
  • 3
@Wypok2 cieszę się, że Ci się spodobało :)
Od siebie mogę jeszcze polecić Podpalaczkę oraz Uciekiniera :)
Ostatnio skończyłem Ostatni bastion Barta Dawesa, ale nie porwał mnie. Trochę podobne do Rage, ale ta książka to inna bajka ;)