Wpis z mikrobloga

#laptopy #wyborlaptopa

Nadszedl ten czas ze trzeba zmienic laptopa.

Wymagania:
13 cali, moze byc 15
16GB RAM
SSD 256 - fajnie jakby byl jeszcze HDD do tego - ale nie musi.
Solidne wykonanie
Jakaś w miarę porządna matryca
Stacja dokujaca bylaby super
Jeśli nie macbook - to super byłoby jakby Linuks na nim dobrze chodził,

Teraz mam to co na obrazku - ogolnie fajnie byloby jakby wydajnosc byla nie gorsza.

Jak na razie moim faworytem jest Dell XPS 13'', moze poleci ktos cos jeszcze?
m.....t - #laptopy #wyborlaptopa 

Nadszedl ten czas ze trzeba zmienic laptopa. 

...

źródło: comment_ROT50ayAqyqZZyhbykJHUfM9YF8sxCt5.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@matiit: xps nie ma złącza stacji dokującej. No chyba, że masz na myśli to coś co udaje stacje to ok. Na chwilę obecną jedyne laptopy które mają takie złącza to: hp elitebook, lenovo ThinkPad, Dell latitude/precision, toshiba Portege, fujitsu siemens seria nie pamiętam która. Reszta laptopów nie posiada takiego złącza więc jedyne co to pozostaje się posilkowac albo TB albo USB co w przypadku gdy nie możesz jednocześnie użyć tego gniazda
  • Odpowiedz
@matiit:
Optymalnym rozwiązaniem byłby zakup outletu della xpsa 15 9550 lub m5510 i dokupienie do niego 3 letniego NBD za 600-800 zł. W wersji z 3 celową baterią jest miejsce na hdd i ssd, matryca przeciętna, szukasz porządnej to w wersji z UHD.
  • Odpowiedz
szczerze mowiac wolalbym tego della w wersji 13'' mam teraz 15'' lapka i jest spory. Juz przezylbym brak hdd


@matiit:
Już na początku doszedłem do takiego wniosku, ta 15-stka jest trochę mniejsza od typowych, a komfort pracy lepszy niż na 13-stce.
  • Odpowiedz
@matiit: Miałem XPS 13, sprzedałem na rzecz zakupu Macbooka Pro, i powiem Ci że ten Dell to zabójcza maszyna, czasem żałuję że go sprzedałem. No ale Macbook to Macbook ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz