Wpis z mikrobloga

#polityka #polska #4konserwy #neuropa #bekazpisu #dobrazmiana
Posłanka PiS, Beata Mateusiak - Pielucha:
Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.
  • 31
  • Odpowiedz
@Kempes: Ciekawe gdzie bedzie Polakow deportowac...kiedys mielismy miec Madagaskar, w sumie, na ochotnika doniose na siebie samego pierwszy :)
  • Odpowiedz
@Kempes: im bardziej @rineo zaglądał do wpisu, tym bardziej #aszkiera tam nie było.

Na świecie jest tylko kilkanaście krajów karzących za ateizm, większość to barbarzyńskie ludy pustynne. To miło, że Beata "Ajatollah" Pielucha chce przyłączyć Polskę do tego zacnego grona.
  • Odpowiedz
  • 19
@Kempes A tak się smiano ze straszenia katotalibanem. Jak Widac niektórzy politycy lubią te klimaty. - zacofanie mentalne jak na bliskim wschodzie. Na marginesie gdzie deportowac ateiste? - do ateistanu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przecież ona nie chce deportować za wyznanie lub ateizm tylko za brak podpisu pod zobowiązaniem respektowania konstytucji..


@To_ja_moze_pozamiatam: myślisz, że podpis na papierze powstrzyma kogoś przed łamaniem konstytucji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne


@To_ja_moze_pozamiatam: Przeczytaj jeszcze raz:

zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne


Kto będzie definiował wartości uznawane w Polsce za ważne i jak ma się to do Konstytucji gwarantującej swobodę wyznania i poglądów?
  • Odpowiedz
@Luka_Wars Nie pytałeś o wartości tylko o to kto je będzie definiował. Odpowiedziałem.
Przy okazji-podaje przykłady wartości: równość płci, orientacji, wolność wyznania, słowa i pewnie kilka innych którymi gardzą np. Imigrujący do Europy muzułmanie.
Edit: dopiero teraz wspominasz, że oprócz faktem bycia ateistą potrzebne jest coś jeszcze. Przyznaj się że nie doczytałeś i nie wykręcaj kota ogonem
  • Odpowiedz