Wpis z mikrobloga

mirki,

jestem w stanie sam zrobić głośnik który rozsądnie gra? Mam dostęp do zaawansowanych narzędzi stolarskich typu cnc itd. Czy wystarczy w skrzynkę dać dobry zasilacz i głośniki + wyjście aux? Czy może lepiej kupić gotowe i się nie bawić? Max za elektronikę 500zł

#audio #elektronika #glosniki
  • 19
  • Odpowiedz
@mokujin420: Znasz się coś na tym bliżej :)? Ma duże znaczenie dobór elektroniki i odpowiednie ich rozmieszczenie w skrzyni? Czy wystarczy kupić najdroższe mieszczące się w limicie i całość się obroni?
  • Odpowiedz
  • 1
@mateks cnc zapewni Tobie ładny wygląd, nie brnij w to, chcesz dobre brzmienie aktywnych zestawów popatrz na paczki Adam
  • Odpowiedz
@mateks: przede wszystkim trzeba dobrze obliczyć budę i ją zestroić. Kiepska Buda zepsuje brzmienie nawet najlepszego głośnika. #!$%@? głośnik zagra znośnie w dobrze zbudowanej paczce. No i musisz wiedzieć czy paczka ma być otwarta, zamknięta, z bass reflexem itd. Zależnie od tego co chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
@mateks: A jakie nisko-śedniotonowce planujesz i jaka kopułkę ;) Jest kilka szkół, niektórzy wolą jak na niskich i średnich działa celuloza tłumiona rozmaitymi wysokolepkimi żelami inni wolą twarde materiały takie jak kompozyty węgla czy kevlar. ja lubię Aluminium ;-)
  • Odpowiedz
@mateks: ale co tak naprawdę chcesz zrobić? dwie kolumny podłogowe czy jakiegoś bumboxa? serio pytam, bo piszesz naraz o zasilaczu, wyjściu aux itp
  • Odpowiedz
@lomir: to dlatego że jestem kompletnym laikiem w tym kierunku. Chcę sobie na święta kupić głośnik (marshall acton) i biorąc pod uwagę, że mam dostęp do zaplecza technicznego (stolarnia) pomyślałem, że może fajnie byłoby zrobić coś takiego samemu. W skrócie jeden głośnik drewniany który postawiłbym w pokoju, podłączył telefon przez aux i cieszył się fajną jakością :)) Jednak po przeczytaniu tylu komentarzy przejrzałem na oczy i teraz wiem, że pomysł to
  • Odpowiedz
@mateks: no czyli chcesz głośnik na bt xd bo dwie kolumny, które rozsądnie grają jesteś w stanie zrobić mając dostęp do internetu, wyrzynarkę i dużo glikolu. ale to już stricte domowe stereo. nie mniej jakbyś był zainteresowany to polecam to http://diyaudio.pl/content.php przeleć sobie najpierw dział akustyka, potem zwrotnice i o winISD poczytaj. znajdź jakiś fajny niedrogi niskotonowy głośnik, który będzie się nadawał do obudowy zamkniętej, w programie oblicz do niego obudowę,
  • Odpowiedz