Wpis z mikrobloga

#alfaholicy Alfa 159 sedan (1.9 jtdm) ogolnie auto spelnia wszystkie moje wymagania: wygląda, jest wygodne, eleganckie, usportowione i ma dobry silnik, tylko wszyscy odradzaja zakup ze wzgledu na drogie naprawy i skomplikowanie tego auta, w warsztacie uslyszalem ,ze nie bardzo ktokolwiek chce to robić. Jak wyglada awaryjnasc tego auta i serwisowanie ? Sprawia duzo problemow ? #motoryzacja #samochody
  • 19
@a_sh 1) Silnik ma bardzo dobrą renomę. Nie bez przyczyny, bo konstrukcja jest naprawdę dobra. Jednakże jeśli chodzi o 159 wystrzegałbym się najsłabszych wersji. Nawet 150 KM średnio sobie z nią radzi. Celuj w wersje 170 wzwyż, ewentualnie polecam rozejrzeć się za 2.4, będzie lepiej jeździć. Gdybyś jednak chciał 1.9, to podpowiem, że te silniki bardzo dobrze znoszą grzebanie w komputerze.

2) Naprawy nie są wybitnie drogie. Większość części to Fiat, więc
@jeloo: No ja wiem ze silniki sa swietne tylko interesuje mnie cala otoczka jak to wyglada, slyszalem dziś ,ze na warsztacie przy stacji kontroli pojazdow mieli problemy zeby glupia zbieznosc ustawic bo zapieczone itd, ze w alfach duzo skomplikowanych rzeczy jest o silniki sie nie boje chociaz ja glownie jezdze krotki odleglosci ale przy krotkich odleglosciach to o kazdy silnik dislowski trzeba chyba starannie dbac. Co do osiagow to kazda moc
@a_sh żebyś się nie zdziwił. 159 waży grubo ponad 2t.

Alfa nie jest skomplikowana. Raczej niektóre elementy są słabo przemyślane i wiele prostych napraw, dla mechanika który Alfy widuje rzadko, może być piekielnie trudnych. Dlatego warto znaleźć kogoś, kto te alfy naprawdę zna. Oszczędzasz wtedy masę czasu i pieniędzy. Warto popytać więc w lokalnym klubie, lub na alfaholikach.
@jeloo: pomysle jeszcze nad 147 sedany mi sie bardziej podobaja ale sie okaze bo mam kilku faworytow honde accord 2.2 icdti, volvo s40 jako "rozsadny" wybor, astre wlasnie z fiatowskim 1.9 jtd ale alfa jest po prostu najfajniejsza
@a_sh ktoś kto Ci to powiedział po prostu zajmuje się pewnie jakimiś samochodami dla ludu jak vw i ok tylko niech nie kłamie. To jeden z bardziej bezawaryjnych samochodów w swoim segmencie jeżeli mówimy o dizlach.
@jeloo
1 nie każdy potrzebuje takiej mocy chociaż auto w wersji z 1.9 wygląda na szybsze niż jest XD
2 no nie są wybitnie drogie ale to też nie jest poziom cenowy Fabii np.
3 prawda chociaż jtsy wszystkie mają średnia opinie
@a_sh zrób jazdę testowa po prostu i będziesz wiedział czy 150 km w 159 Ci wystarcza bo jello lekko przesadza. Jest tu na wykopie nawet ktoś kto ma 1.9 w wersji 120 km i mówi że dla jego jest okej. Wiadomo że 1.9 to nie jest torpeda ale daje rade moim zdaniem chociaż sam mam 2.4
@a_sh 159 jest mniej awaryjna niż passat b6, a4 z tamtych lat. Masz rewelacyjne zabezpieczenie antykorozyjne. Z 1.9 150 wcale nie jest tak mulowato. Twoi diagnosci na skp to jakies... domysl sie. Volvo będzie droższe w serwisie. Accordy do końca wyjezdzaly ze słabo zabezpieczona podłogą. Znajdź na alfaholikach polecany warsztat w okolicy i tyle.