Wpis z mikrobloga

To uczucie kiedy król #!$%@? ginie w wyniku odniesionych ran i władzę w imperium przejmuje 10 letni syn- przez 5 lat jego regent ciągle próbuje go zabić- nagle na pół roku przed objęciem rządów regent osiąga swój cel i zabija nieletniego cesarza, wtedy władzę w kraju przejmuje jego 13 letnia siostra która po roku również zostaje zamordowana w wyniku czego władzę w Imperium Wenedyjskim przejęła Nordycka odnoga dynastii która dawno zmieniła kulturę na nordycką- oczywiście w czasie destabilizacji kraju przez regenta-#!$%@? doszło do inwazji mogolskiej- tak coby za łatwo nie było.
Nowy cesarz- Olaf z miejsca zabił dawnego regenta znając jego wcześniejsze poczynania co wszyscy wasale uznali za przejaw tyranii i lokalny bunt zbiegł się w czasie z wojną z mongołami co skończyło się utratą części ziem wschodnich. Dopiero trzeci kolejny władca skopał mongołom dupy (òóˇ)

Kocham tę grę (ʘʘ)

#ck2 #crusaderkings2 #paradox
  • 11
@Karburator_z_odzysku: Mi się raz "Korona trzech królestw" jak zwykłem mawiać na moje Królestwo Pomorza po podbiciu Polski i Czech wpędziła w kryzys polegający na dwóch buntach, najezdzie wikingów i inwazji Madziarów.
Święcte Cesarstwo najechało moich zbuntowanych wasali w Saksonii więc w pierwszej kolejności chciałem unieszkodliwić Cesarza, skończyło się to tak że w walce z nim straciłem całą armię przez co mogłem się już tylko przyglądać jak moje państwo po prostu rozpada
@ChichyKun: Fajne rzeczy się dzieją jak ustawisz seniorat. Grałem sobie Polską for fun i takie ustawiłem dziedziczenie. Udało mi się zrobić Cesarstwo Wedyjskie z włączonym Królestwem Pomorza i odziedziczonym przez seniorat Królestwem Danii. Ale w pewnym momencie cesarz stał się tylko tytułem bez znaczenia i wladzy panujący realnie na jednej prowincji xD Reszta imperium pod butem jednego potężnego rodu, który rozdzielał się przy każdym dziedziczeniu na Polskę i Litwę po czym
@jaqqu7: EU sprowadza się tylko do kolorowania mapy- nawet kiedy staram się robić roleplay- nie ma bata żeby nie szarżować z podbojami bo jak zrobię 50-100 lat bez podbojów to okaże się że w Europie nie ma już prawie gównopaństw a są prawie same kolosy.
W CK da się za to fajnie robić roleplay.. nawet po stracie niepodległości państwa (raz moją straciłem koronę Polską na rzecz króla Czech i kontynuowałem jako