Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motocykle #chwalesie
Jakiś czas temu z nudów wybrałem się na swój lokalny złom, po prostu z nudów. Ogólnie zobaczyć czy jest coś ciekawego, no i w sumie to sprzedać swój drobny złom (wyszło mi coś stówka z groszami. miałem mosiądzu troche, alu i ze 20 kg odpadu). No i nawet nie myślałem że trafię na taki okaz. Zobaczyłem jakiś motocykl oparty o jakąś franię. To podchodzę bliżej. Delta tak się nazywał. Nigdy się nie spotkałem z takim czymś ale myślę wezmę będzie się można nim potłuc po polach. Tak na początku myślałem. Opony praktycznie nowe linki od sprzęgła, hamulca i gazu są, siedzenie nie podarte, pratycznie nie ma rdzy trza brać. na wadze wyszło 37kg. Nic nie zapłaciłem a nawet lepiej, to pan obsługujący złom mi zapłacił :)) bo co przywiozłem to wyszło troche ponad cenę delty. Jak sie potem okazało to radziecki sprzęt Delta RMR 24. Mało popularny sprzęt w Polsce. No nic idzie zima będę ogarniał silnik i składać do kupy. Ja się tylko trochę dziwie dlaczego ludzie wyrzucają takie rzeczy. przecież są kolekcjonerzy którzy dali by więcej niż 15 zł na złomie. zdjęcia dam w kom
PolakV8 - #motoryzacja #motocykle #chwalesie
Jakiś czas temu z nudów wybrałem się na...

źródło: comment_F2iRxrvrp1109Ww6r6BeytlgapDzIJy1.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PolakV8: ważne że się rusza ;-) nie jestem pewien czy tam w ogóle jest jakieś tłumienie olejowe z przodu czy tylko sprężyna, jak sprężyna to utwardzisz dystansem, jak olej to wymiana powinna pomóc ale cudów się nie spodziewaj, pełen serwis amora to dyskusyjna sprawa, raz że rozebranie może się skończyć uszkodzeniem dwa że części do tego w kiosku nie leżą a dorabianie np tulei przekroczy wartość sprzęta.

Gx
  • Odpowiedz
@PolakV8: Nawet lepiej, że nie ma tam silnika :D Patrząc na tłumik, to dobrym rozwiązaniem by było wsadzenie silnika jawa 223, ale na 2 mocowania. Wtedy będą wibracje, że hoho. Inne rozwiązanie to silnik 023. Wtedy masz kombinowanie z rurą wydechową. Silnika 027 nie kupuj, bo drogi jest i już skończyła się partia wałów do tego silnika. No i inne części do niego są ciężkie do dostania. Do 023 jest
  • Odpowiedz
@miczuu: wiesz co szzerze to ja sam nw od niedawna mam moto, ale jak patrzylem to byl jeden niestety nie pamietam ceny. (Pewnie i tak trup)Jesli chodzi o orginalny silnik delty. A silniki jawoskie czy rometowiskie to mozna po wsiach pojezdzic popytac, ludzie pewnie maja. Rowniez na tablicach olxach i alledrogich stronach sa. Takze cena nie za wysoka. Sam chodzilem do sasiada po kupnie bo pamietalem ze mial silnik rometa
  • Odpowiedz
Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam w garazu mam ogarka 200 1986 rok zarejestrowany, na chodzie, od taty dostałem(dostał ten skarb nowka na 16urodziny) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) i rometa pony, zarejestrowany, jeszcze go naprawiam
  • Odpowiedz
@Jogurcik: z jawoskim (jak mowimy o tym samym bo dokladnie nw) to otyle lepiej bo lancuch ma po prawej stronie mniej zabawy. A silnikem od rometa zabawa z kolem obrot kola o 180*.Z tego co sie dowoedzialem (znajomy brata co sie tym interesuje) mowil ze mozna inne kolo wsadzic. Wlasnie od rometa
  • Odpowiedz
@PolakV8: Mówimy o tym samym, jawa 223 był montowany w Ogarze 200, Jawie Mustang, Kaczce. No racja, lepiej wsadzić silnik od Jawy, bo do poprawy zostanie Ci tylko kolanko i mocowania silnika. Ogólnie to silników Rometa nie polecam. Jak sam konstruktor z Rometu wspominał, "to było badziewie, ten silnik" xD No i miał rację :D
  • Odpowiedz