Wpis z mikrobloga

  • 1359
Witam przyjaciele z linii frontu. Dla tych co mi kibicuja mam dobrą wiadomość. Znalazłem pracę!! Ale po kolei: dziś jeden Mirek @Shmit dodał mnie do zamkniętej grupy gdzie są oferty. Była tam między innymi oferta na "świątecznym miasteczku" skontaktowałem się na fb i dostałem zatrudnienie. Będę sprzedawać coś takiego jak na zdjęciu na Alexanderplatz. Prace zacznę 17 ale już 16 mnie zabiorą do miejsca zamieszkania. Dostanę meldunek i ubezpieczenie. Praca jest do 28 grudnia i za ten okres zarobie na rękę 1650 euro. 150 odejdzie dla babki co mi te prace ogarnęła. Spanie za darmo, jedzenie we własnym zakresie. Mega się cieszę bo w końcu będę miał gdzie mieszkać i trochę zarobie. Mam miesiąc czasu gdzie będę mógł sobie znaleźć pracę od stycznia. W tym miejscu będę mógł dalej pracować ale dopiero od marca. Tak czy inaczej udało się. Nawet nie wiecie jak się cieszę :-) Dziś będę spać jeszcze w szczurowni, jutro postaram się ogarnąć hostel a później już będzie zakwaterowanie w pracy. Udostępniłem dziś numer bankowy w Pl 97114020040000390252210398 Anna Kamp, jeżeli byście mieli jakieś drobne to możecie wrzucić, jeżeli coś tam wpadnie to mama mi wyśle później westernem. Potrzebuję kilka groszy bo mój cały tobolek to jeden plecak w którym jest bluza, koszula, spodnie i trochę środków czystości. Muszę jakieś klamoty skolowac i mięc parę groszy na pierwszy tydzień. Później będę mógł brać zaliczki po 50 euro / tydzień. Tak czy inaczej teraz już będzie tylko z górki i normalnie cieszę się jak dziecko że to mi się udało. Głównie zasługa wasza, bo to wasze wpisy storpedowaly moje działania, które doprowadziły do tego że będę mieć pracę. Dziękuję!! #kurakberlin #berlin #emigracja
  • 133
  • Odpowiedz
@headhunter13: Daj spokój. Co jest takiego złego w pomaganiu? Tym bardziej, że koleś zaczął się ogarniać i znalazł robotę. Tyle historii ile ludzi. Każdy ma swoje życiowe problemy, ważne by wyjść na prostą.
  • Odpowiedz
@plusbear: Wierz mi stary, że nie zawsze tak jest.
Faktem jest, że jak ktoś jest pełnosprawny, to bez problemu znajdzie robotę, ale jeśli ktoś jak ja ma wadę serca, 80% ubytku słuchu, a do tego jest po 2 udarach, to szanse na robotę nie są takie duże, a przynajmniej, gdy ktoś jest z małego miasteczka.
  • Odpowiedz
@Triplesix: sporo lat tam mieszkalem i wiem jak to wyglada.To najgorsze miasto w Niemczech do szukania pracy.Do tego robi to przez Polakow.Efekt na koniec miesiaca wrecz pewny.Zero kasy lub 600-700 na reke
  • Odpowiedz
via Android
  • 39
Jeden z Mirkow ( nie wiem czy chce się ujawniać) opłacił mi hostel na jutro. Także dziś ostatnia nocka w szczurowni :) dziękuję
  • Odpowiedz
@kurakao: Beka z tych wszystkich polaczkowych niewolników co doradzali ci zostanie w Polsce bo "przecież tutaj taki dobrobyt - w amazonie dajo całe 2 tysiaki na rękę" xD xD xD

Miałeś parę dni srania i niewiadomej co dalej, ale już jesteś na prostej drodze stanięcia na nogi i na pewno wyjdziesz na tym lepiej niż gdybyś został parę miesięcy i odkładał w kraju na nie wiadomo co.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qwertyzxcv666 to dopiero pierwszy krok. Pracy na długo nie ma, ale co dziennie będę szukać dalej kolejnego zatrudnienia. Najważniejsze że będzie gdzie spać i trochę euro wpadnie. Za tą wypłatę co mam tu mieć nawet jak będzie dupa to już nie trafię na ulicę. Za 1500 euro idzie tu żyć 3 miesiące
  • Odpowiedz
@kurakao: problem w tym ,ze zaden Polak nie wyplaci Ci 1500.Masz raxje,ze za 500 mozna miesiac przezyc ale to wegetacja.Pisales o zalando.Patrz tam.Tez gowno ale pewna kasa na poczatek.Meldunek i konto.Bez tego nie zrobisz nic w tym kraju
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@daf38 Niemcy mi płacą. Z babka podpisze osobna umowę na 150 euro. Ode mnie będzie zależeć czy jej zapłacę czy nie. Ale jak nie to więcej pracy u niej nie mam.
  • Odpowiedz