Wpis z mikrobloga

#eu4 Mirki 2 pytania:
1. Jakiś sposób/pomysł na sprawdzenie ile AE dostaniemy za np zwasalizowanie wroga ale przed wypowiedzeniem wojny?
2. Kwesta "March" - nie używałem wcześniej tej opcji z wyjątkiem gry Polską która ma Mołdawię z automatu. Ta opcja sprawia że kraj może mieć więcej wojska. Rzutuje to na współczynnik liberty desire? Jest większy niż jakby był wasalem?
  • 9
@Reck Tak ale nie na IM, a przynajmniej nie bez kombinowania z wczytywaniem backapu i cofaniem się o ileś miesięcy wstecz. Co do marchi dzięki.
@Reck
@bungaBunga A jeszcze jedno może wiecie. Mam np 30 AE po wojnie, dla Bavarii wcześniej miałem np 20 czyli po zsumowaniu powinno być 50 a wychodzi np 80. Czego nie widzę? Jakiego współczynnika? I to jest tylko do HRE czy ogólnie?
@Akwer: @Reck: To zależy od odległości od granic, kultury, religii i członkostwa w HRE.
Jeśli anektujesz katolików to inni katolicy będą oburzeni, a muzułmanie będą mieli to gdzieś. Tak samo gdy atakujesz państwo z daną kulturą to najbardziej się oburzą ci z tą samą kulturą. Jest jeszcze 50% zwyżki dla księstw w cesarstwie gdy zaatakujesz jednego z członków.