Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki,wiecie ze po wsypaniu 2kg cukru do baku moj samochod pali 3 litry mniej na 100km?Nie sadzilem ze to dziala dopoki sie sam nie przekonalem.Do tego jeszcze zniknely problemy z porannym odpalaniem
Dziala to w ten sposob ze wtryskiwacze pokrywaja sie tzw. "sugarcoat" i w konsekwencji powoduje to redukcje spalania paliwa i wyzsza dynamike pracy silnika.Przetestowane zeszlej zimy.Polecam wszystkim
#samochody #ciekawostki #protip #cebuladeals
rANDOMpERSON - Hej Mireczki,wiecie ze po wsypaniu 2kg cukru do baku moj samochod pali...

źródło: comment_QEftCGmjulrwUKQ1Hc6AZZeffyekatmj.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
cukier to cukry proste, więc słabo, lepiej węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, żeby energia była uwalniana stopniowo - wsyp np ryż dziki, z 200g.


@NiebotycznyWojciech: sprawa IG byla poruszana

Niestety potrzebny jest wysoki indeks glikemiczny poniewaz w innym wypadku nie dojdzie do kontrolowanego zaplonu w komorze spalajacej a dyfuzor nie nadazy z transferem elektronow przez kolektor Andersona i cukier bedzie bezuzyteczny.
  • Odpowiedz
@rANDOMpERSON: polecam cukier z biedronki i trochę soli, dzięki której na cylindrach znowu widać fabryczne honowanie. Ogólnie to chyba jest najlepsza metoda do regeneracji wtryskiwaczy bez ich demontażu. Można też dodać pieprz do smaku xD.

  • Odpowiedz
@CitroenXsara: Twoj sposob jest efektywny ale raczej dla profesjonalistow,przez zle dobrana dawke soli latwo jest zaburzyc fluktuacje elektronow co prowadzi do dezintegracjii jonow ujemnych i w konsekwencji do przesterowania na kolektorze wlotowym

Protip z demontazem filtra warty zapamietania
  • Odpowiedz
@rANDOMpERSON: Też mi odkrycie, robię tak już od kilku ładnych lat od kiedy ten sposób podsunął mi znajomy taksówkarz, nie wiem jak teraz ale kiedyś był to dość pilnie strzeżony sekret znany tylko powszechnie w niektórych kręgach.
  • Odpowiedz
@rANDOMpERSON: Super śmieszki, super ale nie bierzecie pod uwagę ze niektórzy tu naprawdę się nie znają i jeszcze wsypią a potem będą mieć problem bo nagle samochód stanął
  • Odpowiedz
@n1troo: pewnie jestes jednym z tych chytrych taksowkarzy ktorzy strzega sekretu za wszelka cene i wmawiaja ludziom takie glupoty.Wstydz sie,kazdy chce jezdzic taniej i to bedzie wiedza ogolnie dostepna czy ci sie to podoba czy nie
Moge usunac twoj komentarz ale niech ludzie widza ze ta tajemnica jest do dzisiaj pilnie strzezona przez waskie grono zaufanych osob.Niestety jeden sie wysypal
  • Odpowiedz
@n1troo: ja np. się nie znam. Pomimo posiadania prawa jazdy i samochodu wiem o tym urządzeniu mniej więcej tyle, że ma 4 koła, kierownicę i jedzie. A jakoś dałem radę się domyślić. :P
  • Odpowiedz