Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #jazz #jazztopad #polskamuzyka #jazzfusion

`12

Jarosław Śmietana - Bieganie Po Manhattanie
całkiem możliwe, że już kiedyś wrzucałem coś od Jarka. całkiem możliwe, że właśnie ten kawałek. jeżeli tak było, to zasadniczo jest to niepoważne zachowanie z mojej strony, bo Talking Guitar to jedna z moich ulubionych płyt, która nie ma słabych kawałków/momentów i słucha się jej od a do z, od strony a przechodząc do JESZCZE bardziej stonowanej strony b. Pan Śmietana wypracował dosyć oszczędną, bardzo klarowną, przejrzystą, autorską formę jazzu(gdzieś tam odnoszącą się do ECM spod znaku Pata M.), którą wykorzystał na potrzeby "Talking Guitar"(zawsze lubiłem, jak to niegdyś ująłem "aranżacje szyte na miarę pod akordy", czy jakoś tak - i tak jest w tym przypadku). i właśnie, gadająca gitara, tak jak u Georga H.(a raczej Erica C.) coś tam sobie szlochała, tak w rękach Jarka Ś. obejmuje swoim kunsztem wszystkie rejony z przeciwnego, emocjonalnego bieguna.
swoją drogą, bieganie po Manhattanie jawi się w mojej głowie jako czynność, codzienny rytuał, który dawałby mi, człowiekowi żyjącemu w kapitalistycznej rzeczywistości uczucie prawdziwego spełnienia.
KurtGodel - #godelpoleca #jazz #jazztopad #polskamuzyka #jazzfusion

`12

Jarosła...
  • Odpowiedz