Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy
#dieta na masę - robię to dobrze?
Ważę 82 kg przy wzroście 182 cm, mój trening to stronglifts 5x5 3-4 razy w tygodniu. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne ustaliłem gdzieś na poziomie 3,5k kcal.
Śniadanie - omlet z 6 jajek, 50 ml mleka (do omletu), dwie kromki chleba żytniego i jakieś warzywa do tych kromek
Drugie śniadanie - kotlety rybne 150g, kasza jaglana 100g (albo dowolne źródło węgli - ryż, kasza, makaron), surówka z warzyw 200g (do surówki daję co popadnie + łyżeczka śmietany, sól i pieprz do smaku)
Obiad - jakieś mięcho 100g (krówka, kurczaczek, indyczek, świnka - ma to jakieś znaczenie czy nie do końca?), kasza/ryż/makaron 100g, 150g surówki
Posiłek przedtreningowy - to samo

Od razu po treningu - banan, szklanka mleka
Posiłek potreningowy - mięcho 100g, kasza/ryż/makaron 100g, surówka 200g
Kolacja - serek wiejski 200g, garść pestek dyni - dość duża, ok 50g.
W zależności od użytego mięsa i źródeł węgli wychodzi dziennie 200-210g bialka, 400-450g węgli i ok. 100g tłuszczu.
Z grubsza to jest lekko zmodyfikowana przeze mnie rozpiska znaleziona w internetach. Pierwsze primo - zastąpiłem tuńczyka zwykłą rybką bo panie, to są drogie rzeczy. Nic się nie stanie? Drugie primo - da się zmodyfikować tę dietę pod trening wieczorem ok 21-22?
anyway - fituje?
  • 16
  • Odpowiedz
@Zabek05: w zasadzie to dieta nieważne czy na masę czy na redu powinna być dopasowana pod twój tryb życia, a więc i godziny treningów. Co do posiłków się nie wypowiem, niech się makro zgadza i tyle. Jesteś nowy czy nie? Ekto/mezo/endo? To ma spory wpływ na kalorykę
  • Odpowiedz
@karb:

dieta powinna być dopasowana pod twój tryb życia, a więc i godziny treningów.

no właśnie problem jest taki że ja lubię ćwiczyć późnym wieczorem a dieta którą ułożyłem zakłada trening po południu, jak nie zdołam ułożyć sobie diety pod wieczorny trening to #!$%@? będę ćwiczyć po południu

Jesteś nowy czy nie?

ćwiczyłem pół roku z przerwami, w tym roku zacząłem studia to chcę się zabrać do ćwiczeń już tak całkiem
  • Odpowiedz
@Zabek05: za dużo białka, daj 1,6-1,8g na kg masy. Po co, np. ten banan, mleko po treningu? Jak jesz tylko dlatego, bo gdzieś tak znalazłeś, to równie dobrze możesz go nie jeść. No chyba że jesteś bardzo mocno głodny po treningu. Jak lubisz ćwiczyć wieczorem to ćwicz wieczorem, byle się makro zgadzało i kalorie. Takie durne trzymanie się diety w 100% szybciej cię zniechęci. Dostosuj dietę pod siebie, wtedy będzie ci
  • Odpowiedz
@csmrex:

Jak ćwiczysz wieczorem to zjedz po prostu jeden posiłek wieczorem i tyle, mięso+węgle przykładowo.

A może być na kolację np. 100g mięsa, 100g węgli, 100g surówki, 100g serka wiejskiego? czy za dużo tego na noc?
  • Odpowiedz
@Zabek05: serio chce Ci sie jesc takie mikroskopijne posilki typu 100g miesa? Nie mowie, ze to zle, ale cholernie niewygodne i jakis wiekszych korzysci miec nie bedziesz niz gdybys spozywal 4 posilki dziennie.

No i jak nie jestes bardzo aktywny, czyli duzo sie ruszasz codziennie i nie cwiczysz 5-6 razy w tygodniu to sie na tych 3,5k kcal zaraz zalejesz, zwlaszcza ze jestes endo i pewnie masz sporo tluszczu. Zacznij nizej
  • Odpowiedz
@Zabek05: jeżeli będziesz się po tym dobrze czuł to jedz, musisz potestować. Ja wracam czasem z treningu o 24 i zaczynam robić kolację i czuję się po tym dobrze.
  • Odpowiedz
@Zabek05: Jeśli nacisk na endo to imo kaloryka za wysoka, chyba, że na treningach wylewasz z siebie siedemnaste poty. Jak Hank85 - zacznij od 2800-2900, zwiększaj stopniowo o 100-300 kcal w górę gdy jest problem z nabraniem masy i o taką samą ilość zmniejszaj, gdy się po prostu zalewasz. Pory jedzenie posiłków raczej znaczenia nie mają, więc możesz bez problemu dopasować dietę pod tryb życia. I tak, możesz jeść po treningu,
  • Odpowiedz
@Zabek05: No to gratuluję. Witam w lepszym świecie ^^
Jeśli chodzi o dietę to według mnie nie ma sensu planowanie posiłków tego typu. Ja jem mniej więcej kiedy jestem głodny, to na co mam ochotę, byle makro się zgadzało, no i 80/20. Polecam to samo, bo z tak rygorystycznym podejściem do jedzenia łatwo jest zrezygnować z diety, a ona odwala większość roboty.
  • Odpowiedz
@Zabek05: 80% kalorii dostarczasz z "czystego" jedzenia, a 20% możesz z "brudnego". Dzięki temu dieta jest zdrowa, ale też możesz zjeść coś normalnego i nie oszaleć
  • Odpowiedz