Wpis z mikrobloga

Mirki z #programowanie ! Mam #pytanie może trochę śmieszne:
Mamy metodyki tworzenia oprogramowania RUP, Agile itd., które są przeznaczone dla zespołów programistów, a jestem ciekaw czy może są jakieś metodyki przeznaczone dla jednoosobowych projektów? Wydaje się to nie mieć sensu, no bo każdy programista ma swoje preferencje jeżeli chodzi o pracę wykonywaną samodzielnie i jest w tym pewna unikalność, ale koniec końców pomiędzy poszczególnymi projektami są pewne cechy wspólne. Może ktoś się zetknął z czymś takim?
  • 8
@Trynidad: czyli, że co? Jesteś jednoosobową armią? Architekt, analityk, programista i tester w jednym? Ale by była granda, jakby u nas na coś takiego wpadli. Hurr durr u mnie działa :) Ja osobiście się z czymś takim nie spotkałem.
A przy okazji Agile, pamiętaj, że określenie 'programista' odnosi się do każdego członka zespołu projektowego, niezaleznie od tego, czy faktycznie dana osoba klepie kod, czy np. testuje. Takie metodyczne nazewnictwo
@supersucker: No, taka jednoosobowa armia, z tym, że bardziej w kontekście własnych projektów, na pewno nie pracy zawodowej. A ta idea w głowie mi zaświtała głównie dlatego, żeby też jakoś współbieżnie tworzyć dokumentację do takich jednoosobowych projektów, co w przypadku rozwoju danego oprogramowania miałoby ułatwić wprowadzenie nowych osób do projektu, kiedyś w przyszłości, gdyby zaszła taka potrzeba.
@Trynidad: No jasne, przecie dokumentacja to podstawa. Gdy mamy system, w którym jest ileś tam tys linii kodu, nastepnie robisz kilka szybkich sprintów które ten kod zmieniają, to musisz mieć to w dokumentacji, co i dlaczego zostało zmienione. Dodatkowo zostawiasz komentarze w danym kawałku kodu, który modyfikujesz i info do jakiego dokumentu się to odnosi. Wtedy jak posadzisz nowego programiste do systemu to wie kiedy i do czego zajrzeć, by zrozumieć