Wpis z mikrobloga

@zimnylehc: Prawdę mówiąc najwięcej można zobaczyć nie w moich plikach z aparatu, a na zdjęciach które robię telefonem. Tam przynajmniej jest już mniej więcej zrobione "do oglądania", a przynajmniej bez mojej obróbki ;)

Tylko niestety akurat z tego miejsca nie mam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Natomiast mam inne fajne z tego momentu. Tutaj od razu wołam i pozdrawiam osobę ze zdjęcia @KamilZmc ( ͡° ͜ʖ
HulajDuszaToLipa - @zimnylehc: Prawdę mówiąc najwięcej można zobaczyć nie w moich pli...

źródło: comment_P6B7rI9ME7accbrnPHmwglqZE7OzOXFb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@xelite: Myśleć myślałem, ale prawda jest taka, że gdybym nagrał cały proces powstawania moich zdjęć, to każdy mógłby zrobić wtedy wszystko tak jak ja i czym bym się wtedy wyróżniał? A nauka swojego własnego stylu, to coś co dopracowuje się latami i raczej średnim pomysłem byłoby oddanie tego wszystkim.

Mógłbym oczywiście porobić tutoriale dotyczące rozwiązywania typowych problemów w obróbce zdjęć, ale prawdę mówiąc jest tego tak dużo w sieci, że nie
  • Odpowiedz
@HulajDuszaToLipa: Ciekawy jestem jak zdjąłeś tą "mgłę". Zwykłe highlightsy czy coś bardziej skomplikowanego?
#edit. Dobra. Sam się pobawiłem i nie mam pojęcia jak to 'zdjąć'. Jescze długa droga przede mną :D
  • Odpowiedz
@HulajDuszaToLipa: poważnie plik img 8043 jest punktem wyjścia dla tego co na samej górze we wpisie?
Przecież taka podkręcona wersja nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, to już nie jest normalna fotografia tylko zawody w obróbce zdjęć albo fantazjach na temat "jakby ten widok wyglądał w stylu steampunk/gra rpg"
  • Odpowiedz
@HulajDuszaToLipa: Czyli to wszystko prawda? :-[
Więc takie zdjęcie ma identyczny poziom realizmu co obrazek w tle do jakiejś chillstepowej kompilacji na YT, np ten? (pic related)

Ja wiem, że takie zdjęcia, ekhm, grafiki na bazie zdjęć ogląda się bardzo przyjemnie, ale przecież to jest zwyczajne fałszowanie świata rzeczywistego i robienie #!$%@? z ludzkich oczekiwań. Ktoś np z środkowej Polski gdzie jest płasko jak na stolnicy naogląda się takich zdjęć, potem
Sepang - @HulajDuszaToLipa: Czyli to wszystko prawda? :-
Więc takie zdjęcie ma ident...

źródło: comment_aVSrmwBXbsFxKkWqLRpQRMekWNxSauTM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sepang: Powiem tak. Aktualnie wszystkie topowe fotografie krajobrazów są przemielone przez Photoshopa, lub inny program graficzny. Tutaj masz trochę wyjaśnione dlaczego.

Jak chodzi o mnie, nie zawsze robię bardzo znaczące przeróbki. Często w moich zdjęciach nie ma prawie w ogóle obróbki, poza dostosowaniem pliku z aparatu do normalnych wartości. Jednakże bardzo polubiłem wszelkie upiększania, a że długo się uczyłem wszelakich technik + sam wymyślałem nowe, to trochę szkoda byłoby nie korzystać
  • Odpowiedz
@Pocholere: Trochę tak, trochę nie. Zależy od warunków na zdjęciu. Zazwyczaj na jpg jest problem z przepaleniami, lub brakiem informacji w cieniach.

Oczywiście upiększyć zdjęcie się da, ale na pewno nie zrobisz tego w porządnej jakości, ani nie odzyskasz zdjęć zrobionych w naprawdę trudnych warunkach oświetleniowych.
  • Odpowiedz