Wpis z mikrobloga

Ktoś poleci jakiś bank Szwajcarski w którym mógłbym sobie otworzyć konto osobiste z kartą, tak żebym nie musiał ze sobą nosić franków kiedy podróżuję? Fajnie by było gdyby konto i karta były darmowe, ale nie muszą być.

Jak dziś doładowałem sobie telefon i patrze że mBank sobie liczy 4,27 PLN za 1 CHF to mi witki opadły.

W ogóle procedura zakładania konta jest skomplikowana? Trzeba być rezydentem?

#szwajcaria
  • 9
@hayenz: Jak ja zakładałem konto w PostFinance to chcieli Auslanderausweis i umowę o pracę. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że masz raczej marne szanse na założenie konta jeśli nie jesteś rezydentem.
@hayenz: polecam karte wielowalutowa z pekaosa, do 1 karty mozesz podpiac do 5 kont walutowych(wliczajac CHF), franki kupuje przez neta w kantorach internetowych, prowadzenie konta 4zl miesiecznie. Jak placisz w CHF to pobiera z konta CHF, jak nie masz CHF to moze pobrac i przeliczyc ze ZL, ma to nawet plusy ze jak wydajesz EUR/USD to tez mozesz wszystko obsluzyc jedna karta :)
@hayenz: jesli ci to dodatkowo pomoze to osobiscie uzywam internetowykantor.pl, 0 zl za przelew frankow bo maja konto w pekao i idzie to jako przelew wewnetrzny za free. Cala operacja wymiany to okolo 10-30 minut od przelewu zl za franki do uzyskania frankow na konto
@krzy--sztof: @hayenz Krótko z mojej strony:
Ja założyłem konto w UBS. Dokumenty, których wymagali to umowa o pracę, pozwolenie na pracę, umowa wynajmu mieszkania oraz paszport, czyli generalnie wszystko co miałem, także wątpię, żeby udało się tam konto założyć nie będąc rezydentem.

Dodatkowo na plus:
- konto przez rok za darmo
- dostajesz kartę prepaid, która działa na zasadzie karty kredytowej, również przez pierwszy rok za darmo (korzystanie + doładowanie)
-