Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie. Ile trzeba mniej więcej wydać cebulionów, żeby osiagnąć po Wi-Fi w drugim pokoju (odległość ok. 10m + 2 ściany) pełne 150/15mbps z neta z kablówki? Chodzi mi o zestaw router + karta sieciowa, który da sobie z tym radę. Niedawno zwiększyłem prędkość neta i niestety transfer tylko na poziomie 40/15mbps na starym secie ASUS RT-N12E + TL-WN722N
#sieci #siecikomputerowe #it #komputery
  • 16
@uhu8 szczerze mówiąc musiałbym wybrać się z całym kompem do drugiego pokoju pod sam router zeby to sprawdzic. zakladam ze podlaczajac sie bezposrednio do routera od Vectry bedzie pelna przepustowosc bo ten stary router asusa ma porty 100mbitowe i tutaj przede wszystkim lezy problem
@dave8 wyczytałem, że mój router ma porty 10/100 mbit więc chyba nie ma prawa być dobry, poza tym się wiesza czesto i musze resetowac, chetnie bym zmienil na cos innego ( ͡º ͜ʖ͡º)
@solar_pl: to spróbuj ustawić jeszcze kilka razy 20/40MHz i na rożnych kanałach, może w końcu załapie. Odłącz wszystkie urządzenia podłączone do WIFI a na komputerze usuń i dodaj sieć wifi