Wpis z mikrobloga

@sh2dov: szczerze to nigdy o takim modelu nie slyszalem, mozesz kupic spokojnie cos z Ali, jak kupilem za kolo Ł70 duala ktory odsluguje tez DVB-C czyli smiga tez virgin. Ze sky uk jest taki problem ze kanaly hd nie smigaja po sh a sd moga w kazej chwili zgasnac
@czaja52: mialem przez rok i spoko bylo, dawce znalazlem u ruskich. Musze tylko kupic monoblock, nie rozgryzlem do konca tych wszystkich cccamow etc. musze zaglebic sie w to o co dokladnie chodzi, bo tu jakies enigmy, to kolejne emulatory za duzo jak na jeden dzien. Prawd. kupie jakiegos nboxa (tutaj pada enigma) czyli jak dobrze rozumiem wklepuje tylko dane serwera/doklejam pluginy serwer i lece N-ke oraz sky'a
@sh2dov: nbox ogolnie bardzo wolny bo to stary sprzet, polecilbym jakiegos VU+. Ogolnie to mozesz miec problemy z zestawieniem monoblocka z 13E i 28.2E, osobiscie polecalbym obrotnice. dziala bez zarzutu, tylko musisz miec dobry maszt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czaja52: musze miec sky'a tam, bo to nie jest do konca moja antena. Antena jest na bloku 20m nad ziemia, monoblok juz wisial wczesniej wiec bedzie na zasadzie zdejmij i podmien. Co mi polecisz w podobnych pieniadzach? nie chce fajerwerkow, a mam na wydanie okolo 900zl, wiec kurier 100 to mamy 800, 200 na monobloka to pozostaje 600 netto na tuner. Cos do 500zl?
@czaja52: rozumiem, a jak z programowaniem tego? pytam bo nie mam jeszcze pojęcia, wszystko #!$%@? przez pendrive/ftp czy mogę również, np. RS232 jakbym coś skopał
@czaja52: Po obliczeniu wszystkiego, jutro będę wiedział dokładnie jaki mam budżet. Jak dobrze pójdzie, to może nawet wystarczy na coś z dwoma głowicami. Dzięki cumplu za pomoc, będę jeszcze wołał przed zakupem
@czaja52 nie mam pojecia jak z telefonu napisac priva, powiedz mi prosze czy istnieje jakis uniwersalny soft do tunera ktory moge wrzucic na kazde urzadzenie?
@czaja52 w jaki sposob moge to zidentyfikowac? Chipset? Z plyty glownej odczytalem tylko pamiec ram, moge chlodzenie procka zdjac i poszukac informacji. Nadruki na pcb nic nie mowia. W kazdym razie bede zamawial vu+
@sh2dov: ciezko powiedziec, moze zrob pare zdjec boxa i przeslij mi na pm albo wstaw tutaj jesli mozesz to postaram sie cos poszukac. Byc moze alternetywny soft na ten tuner nie jest dostepny
Czesc znalazlem informacje ze jest to: sphe1512,
http://imgur.com/a/NuN8m
Latał na tym sky przez rok a teraz nie chce miec tego syfu od somalijczyka. Jest namieszane w sofcie, pelno jego skryptow, wiec jezeli cos z tego ma byc to musze prawd. wrzucic jakis soft. Jest aktualnie wgrany jakis emulator wiec jest jakas nadzieja,
@sh2dov: powiem CI tak.. ja bym chyba zostawil ten tuner w spokoju... Jesli szukasz czegos po taniosci to link mysle ze bedzie dzialac przyzwoicie. Enigme2 mozesz spokojnie wrzucic poniewaz jest to klon VU+ solo i wszystkie image przygotowane pod ten tuner beda spokojnie smigaly. #!$%@? przez usb. Flashowanie zajmuje max 10 min