Wpis z mikrobloga

@majsterV2: Zdaje się że budują własne serwery z własnymi płytami głównymi włącznie. Natomiast nieco dziwne masz podejście. Może zamiast wynajdować koło to lepiej kupić jakiś serwer HP lub Dell?
@maniac777: 1kv=1000w, a skoro mają tam około 1000 nodów, które biorą łącznie 250000w, to jeden serwer ciągnie około 250w.
Jednak sporo ciągną, może wiesz co będzie lepszym wyborem?
Architektura CPU dowolna, gdyż na system jest Debian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwota do 500-700zł (ilość nodów dowolna, ale ma być coś mocnego).
@majsterV2: Nie wiem co ma oznaczać 1kV = 1000W, ale zasadniczo z fizyki to moc wyrażona w watach = napięcie w woltach * prąd w amperach. :)

Aż sprawdziłem kilka serwerów na szybko i tam gdzie widzę moc pojedynczego serwera to wskazuje mi jakieś 155-160W z maksem w ciągu ostatniej doby na poziomie 229W i na przestrzeni ostatniego tygodnia 259W (serwery Dell Blade z dwoma CPU E5645 i dwoma dyskami SAS).
@majsterV2: Dlaczego x86 przeklęte? :)
SPARC to trup. :) Musiałem raz odtworzyć środowisko testowe w oparciu o SPARC bo jakieś ministerstwo miało aplikację na tym i generalnie niemiło wspominam tą przygodę a utkwiło mi w pamięci jako zacofany technologicznie badziew.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, do szafy RAC chcesz czy ma stać jak zwykły PC?
SPARC to trup. :) Musiałem raz odtworzyć środowisko testowe w oparciu o SPARC bo jakieś ministerstwo miało aplikację na tym i generalnie niemiło wspominam tą przygodę a utkwiło mi w pamięci jako zacofany technologicznie badziew.


@maniac777: Żale żalami, lecz ja nie wiem jaka to jest wydajność, po za tym bardziej do nauki jest mi to potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@majsterV2: O to dokładnie ten badziew z ministerstwa ;)

Wydajnościowo słabo, bardzo słabo. Do tego problemów sporo by w ogóle system z ISO na tym zainstalować.

Na pewno w w przedziale 500-700zł kupisz jakiegoś przyzwoitego, używanego RAC'a do nauki. Możesz szukać HP DL380 G6 lub 360 G6 a z Dell to R410, R310, R510. Widząc że nie masz doświadczenia ostrzegam - jeżeli myślisz o położeniu sobie serwera RAC w pokoju to