Wpis z mikrobloga

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, Mahomet, Budda, czy kto w co wierzy :)
A zaczynamy od raportów, które w amerykańskim kongresie przedstawili generałowie, którzy są sygnowani do "special mission for Afghanistan reconstruction"
Wynika z nich, że na 407 dystryktów z 34 prowincji, 258 jest pod kontrolą rządu, 33 pod kontrolą Talibanu, a 116 jest kontestowane.
Raport bagatelizuje zagrożenia ze strony Talibanu i przyznaje, że niedawne bitwy o Kunduz, Laskhar Gah, są dziełem przypadku.
Brzmi to groteskowo, bo przecież wiemy, z szerokiego reportowania konfliktu przez np. The New York Times, czy Washington Post, że ANA w tym roku ma straty około 12 000 żołnierzy, co jak na Afganistan, jest liczbą zawrotną.
Ja sam sądzę, że pod kontrolą Talibanu znajduje się co najmniej 70 dystryktów, a wiele innych jest o krok od przejęcia.
Amerykańska armia zaprzecza (wiarygodnym) informacjom gazet przeze mnie wymienionych i uważa jest za fałsz.
No cóż, już wielokrotnie widzieliśmy bagatelizowanie zagrożeń ze strony okupacyjnej w jakimkolwiek konflikcie... (ktoś pamięta ZSRR w tym samym kraju?)
To tyle narazie.
Niestety, wygląda na to, że LaosPL będzie zbanowany już permanentnie, dlatego jeżeli ktoś chce, moje nowe konto jest tutaj:
https://twitter.com/Sal2dDin
Pozdrawiam.

#taliban #afganistan
  • 2