Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki. Mam w domu #neostrada , innego kablowego operatora nie ma w okolicy (wieś). Niestety neo nie działa szybciej niż 3-4 Mb/s mimo opcji 10 Mb/s, jak zgłaszam to technicy przyjadą pogrzebią, kilka dni jest dobrze później znów 3-4 Mb/s i tak w kółko. Znudziło mnie to już. Zainteresowałem się internetem LTE w T-mobile, konsultant zapewniał mnie, że za 79,90 zł dostanę pakiet bez limitu danych. Jest opcja "wypróbowania" tego na okres 10 miesięcy (jakaś oferta dla studentów) i teraz się zastanawiam, czy faktycznie nie ma limitów, czy warto? Ma ktoś u siebie taką opcję? Może coś na ten temat powiedzieć? Aktualnie mam już taki zapasowy blueconnect i w routerze działa dobrze (~16Mb/5Mb). Co myślicie?

#internet #lte #tmobile
  • 8
@The_DiceMan: Jedyne zapisy jakie znalazłem dotyczące prędkości:

3.1. Bez Limitu Danych
W opcji „Bez Limitu Danych” nie ma żadnego limitu objętości transferowanych danych w ramach mobilnego Internetu. Abonent nie ponosi dodatkowej opłaty za korzystanie z tej opcji (koszt uwzględniony jest w cenie Abonamentu). Z opcji „Bez Limitu Danych” można korzystać jedynie w zasięgu Sieci. Rozliczenie konsumpcji danych dokonywane jest za każdy rozpoczęty 1kB osobno za dane wysłane i za dane odebrane.
@marcin_wz: Faktycznie brak zapisu o limicie danych. Nadmierne obciążanie nadajników sieci może spowodować spadek transmisji.

Dosłownie masło maślane.

Myślę, że 60gb pobranych z sieci w ciągu cyklu rozliczeniowego nie powinno wpłynąć na naruszenie regulaminu.

Jednak miej lampkę z tyłu głowy, że T-Mobile posiada taki zapis i może w każdej chwili z tego skorzystać.