Wpis z mikrobloga

mam #openelec na #raspberrypi. samba odpalona. moge sie z rpi polaczyc z telefonu i miec dosyep do dysku zewnetrznego ktory jest podpiety do rpi.

natomiast moj kompuyer z win 10 nie widzi rpi. znaczy sie jak wpisze ip rpi w eksplorator to odpala sie chrome i strona kodi openelec. mimo wszystko chcialbym moc wejsc na rpi z poziomu ekspoatatora aby zgrac pliki z komputera na rpi.
#linux
  • 19
@highlander: mam pytanko do Ciebie, czy w tym systemie Openelec jest dostęp do konsoli? Jeśli tak to czy da się ściągnąć mdadm? Drugie pytanko. Czy możesz postawić na nim serwer plików?
@aro84: ale na telefonie tak jak napisalem mam dostep przez total comandera, nie potrzebuje innej apki ;)
@hdh3he3: jest dostep do konsoli tylko z tego co czytalem to ten open elec to jakis kastrat linuksa wiec nie wiem jak ze sciaganiem dodatkowych programow.

jezeli chodzi o drugie pytanie to da sie postawic, postawilem, ale windows go nie widzi :) widzi go telefon ale w windowsie proboje go uruchomic wlasnie :D
@ManamanaTuriruriru: o panie, cud!

w windows 10 nalezy w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania wylaczyc: udostepnianie chronione haslem

nastenie przez win + r i wlepic ip. teraz tylko zmapowalem folder i oto mam juz dysk podlaczony do rpi sluzy mi jako NAS.

ten open elec duzo fajniejszy od #osmc :D

@hdh3he3: polecam
@aro84 jest duzo prostszy w konfiguracji bo sie go nie konfiguruje (tzn w tym do czego ja go uzywam czyli kodi i dysk nas(no nie liczac tego boksowania sie z win10) samba jest juz zainstalowana i skonfigurowana, jedyne co musialem zrobic to aktywowac terminal ssh i zwiekszyc napiecia na portach usb

samo kodi dziala lepiej, takie mam odczucie, aplikacja youtube w koncu mi dziala bo na osmc to byl jakis zart mimo