Wpis z mikrobloga

[EDIT] Hej Mirki #trojmiasto #gdansk ! Wrzucam raz jeszcze. Poszukuję adaptera takiego jak na fotce. Gdzie w Gdańsku takie coś mogę kupić? Przeszukałem pół internetu. Tak, wiem Alledrogo, ale potrzebuję tego jak najszybciej, najpóźniej do czwartku. Więc szukałem w sklepach w Trójmieście. #telefony #kableboners #przejsciowkaboners #tablet #tablety #elektronika #elektrotechnika #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
DajToMi - [EDIT] Hej Mirki #trojmiasto #gdansk ! Wrzucam raz jeszcze. Poszukuję adapt...

źródło: comment_U9h2aVxnpcWzuxtQhmn8qxrh0lAeVuWr.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@DajToMi: Szczerze, to nie sądzę żeby to mogło działać. Mini jack to w 100% analogowe złącze, a usb to uniwersalna magistrala cyfrowa. Albo taki adapter jest stworzony do konkretnego urządzenia, albo wymaga konwertera (kart dźwiękowej).
  • Odpowiedz
@hjkl: Mini jack ma standardowo prawy/ lewy kanał i masę. USB ma D+ D- oraz + i - . To że jedno jest analogowe a drugie cyfrowe nie ma znaczenia, bo nie korzystasz (IHMO) z szyn danych tylko z plusa i minusa, podłączonych odpowiednio pod jacka. Wg mnie ma prawo to działać. Napięcie to napięcie.
  • Odpowiedz
@DajToMi:
Ma prawo, ale musisz mieć jakieś dziwnie zaprojektowane urządzenie z analogowym portem audio ale o kształcie USB.
Tak samo jak na upartego dałoby się wyobrazić złącze HDMI o kształcie gniazd PS2. Ale znajdź mi taki telewizor.
Jeśli masz takie śmieszne urządzenie, to raczej ono ma swoją przejściówkę, bo na rynku urządzeń standardowych taki kabelek po prostu nie ma zastosowania.

Innymi słowy - gniazdo USB to jedno, ale zazwyczaj za nim
  • Odpowiedz
@DajToMi: Jedyną opcją jest przejściówka stricte pod konkretne urządzenie które pozwala na coś takiego. Normalnie nie jesteś w stanie pisać na porcie usb czego chcesz, bo operujesz na wysokopoziomowym sterowniku a nie na warstwie fizycznej. W szczególności nie jesteś w stanie ustawić innego napięcia niż 0 albo 5V.
  • Odpowiedz
@DajToMi: Nie wiem, jeżeli twórca tej kamerki miał w dupie wszelkie standardy przemysłowe i postanowił do wejścia audio analogowego użyć gniazda USB to będzie działać.

Ale nie oczekuj, że takie kable będą powszechnie dostępne.

Po to różne standardy mają swoje kształty, żeby się ich trzymać.
Jak widzę gniazdo USB, to oczekuję, że pod styki podpięty jest kontroler USB a nie, dajmy na to, modem telefoniczny czy przetwornik audio.
  • Odpowiedz
@hjkl:
Tak jak pisałem wcześniej - autorska koncepcja producenta a nie powszechny standard. Nie oczekuj, że taki kabelek dostaniesz w każdym sklepie.
  • Odpowiedz