Wpis z mikrobloga

Hurr durr...Wolny Rynek, CETA okej.

Jest dyktat korporacji które zjedzą każdego małego przedsiębiorcę i już w dużym stopniu kontrolują państwa. Philip K Dick miał rację pisząc że w przyszłości tą globalną wioską będą rządzić korpo i państwa przestaną istnieć.
#bekazprawakow

Wizja Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat" powoli zaczyna się spełniać. #bekazlewactwa

#wyznaniazdupy #polityka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
sprawiedliwsze


@LashaTumbai: korpo bazuje na lobalnym łańcuchu dostaw/produkcji. Poczynając od niskokosztowych krajów III świata dymanych do imentu, przez kraje średnio rozwinięte, średnio kosztowe, też dymane, ale głównie kapitałowo, bez gnojenia środowiska i ludzi jako takich, po kraje wysoko rozwinięte, na które Ci niżej dymają a korpo kooperują z rządami.

Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
@LashaTumbai: Demografia siada jedynei w krajach rozwiniętych ( z racji konsumpcjonizmu ale jest pogłębiona dodatkowo przez ideologie zerzonąprzez elity polityczne) i niektórych średnio rozwiniętych ( z tych samych powodów + większe problemy ze stabilnością). W krajach III świata demografia ma gigantycznego kopa. Przyjmowanie imigrantów nawet tonami tego nie zmieni.
z dwojga złego lepsze rządy korpo, sprawiedliwsze

@LashaTumbai jak dla mnie dominacja korpo i świat który powoli zaczyna być zdominowany przez lewacką ideologię żyje w symbiozie.
Przestałem poprostu rozumieć ludzi wierzących w to że istnieje wolny rynek i jego niewidzialna ręka.
Jestem sobie w stanie wyobrazić, że w przyszłości wielkie korpo będą klonowac i kreować ludzi potrzebnych dla ich własnych potrzeb. Fabryka ludzi. Kult korpo