Wpis z mikrobloga

#samochody #olsztyn #mechanikasamochodowa #mechanika #elektronika
Jak za dużo wezwałem to sorki.
Przyjaciele z Lublina przyjechali furmanką nissan quest.
Podjechali pod blok do znajomych, zgasili, zanieśli rzeczy i chcąc auto odprowadzić pod blok już nie zapalił.
Rano zapalił, później już nie.
Auto na gaz, powinna palić się kontrolka od gazu ale nie śmiga, odprowadzone do mechanika, ale oni nie mają pomysłu.

Szukam, może ktoś wie w którym kościele dzwoni, albo da radę w mieście #olsztyn
tsset - #samochody #olsztyn #mechanikasamochodowa #mechanika #elektronika
Jak za duż...

źródło: comment_3e9dzNuWrdCjT3riojP6E1Gy1vEi7bMq.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Auto na gaz, powinna palić się kontrolka od gazu ale nie śmiga, odprowadzone do mechanika, ale oni nie mają pomysłu.


@tsset: A wcześniej się zapalała gdy silnik nie pracował? Zwykle podłącza się ją do plusa po zapłonie lub też pod zasilnie wtryskiwaczy.
Do sprawdzenia bezpieczniki (czy też nie skorodowały ich złącza). Też przekaźnik jakiś mógł wysiąść. Lub też kostka stacyjki jak się nic nie zapala.
Najlepiej wziąć schemat połączeń ECU silnika
  • Odpowiedz
@biskup2k:

A wcześniej się zapalała gdy silnik nie pracował?

Paliła się
Zwykle podłącza się ją do plusa po zapłonie lub też pod zasilnie wtryskiwaczy.
Do sprawdzenia bezpieczniki (czy też nie skorodowały ich złącza). Też przekaźnik jakiś mógł wysiąść. Lub też kostka stacyjki jak się nic nie zapala.
Najlepiej wziąć schemat połączeń ECU silnika i osprzętu i sprawdzać zasilania: masy, stały plus, plusy po zapłonie, plusy załączane przekaźnikami (pompy paliwa i przekaźnikiem
  • Odpowiedz
  • 0
@tsset a może by tak benzyny wlać i odpalić na pb?
A tak serio to na zasilaniu centralki jest bezpiecznik i to pewnie jego robota
  • Odpowiedz
@tsset: A gaz na mikserze czy sekwencja? Czasem na mikserze może być podłączone tak, że bez zasilnia na centralce nie będą załączone wtryskiwacze benzyny. Ale rzadko kto tak podłącza, zwykle bez zasilania na sterowniku gazu powinien pracować na benzynie. Zresztą można sprawdzić małą żarówką czy jest sygnał na wtryskiwaczach. Dobrze też sprawdzić czy jest iskra i czy pompa paliwa startuje. Nawet próbować odpalać na samostarcie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@biskup2k: kiedyś miałem Audi a4 99, to gaz wyglądał tak sam, więc odpada sekwencja. to tak:
1. sprawdzić żarówka na wtryskiwacza czy jest sygnał
(zaraz zobaczę na yu jak to zrobić)

2. samostart
  • Odpowiedz
@tsset: Posprawdzaj bezpieczniki, które zaznaczyłem z załączniku do tego posta. Są 3 skrzynki na tym filmie masz pokazane gdzie szukać https://www.youtube.com/watch?v=8QEllB2WEDs

kiedyś miałem Audi a4 99, to gaz wyglądał tak sam, więc odpada sekwencja.


Czasem gaz na mikserze i sekwencja mają podobne przyciski montowane w samochodzie np. stare przyciski od staga 150 były montowane na początku produkcji do sekwencyjnych stagów 200 i 300.
biskup2k - @tsset: Posprawdzaj bezpieczniki, które zaznaczyłem z załączniku do tego p...

źródło: comment_gMbzrQY3rVqow2szUFqPkea8ztdLYnlm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@biskup2k:
jednak to sekwencja, jutro pojadę do warsztatu i spróbuję ogarnąć te bezpieczniki. Wiem, że nie lubią mechanicy pomocy w diagnozie, ale sami się poddali i wiem, że u kogoś szukają pomocy
  • Odpowiedz
@tsset: Mają w tym warsztacie jak podpiąć pod komputer? Te roczniki (i do tego modele popularne w USA) da się zdiagnozować interfejsem ELM który można kupić na allegro poniżej 50zł z wysyłką.
  • Odpowiedz