Wpis z mikrobloga

#kosmetyki #niebieskiepaski #niebieskipasek #rozowepaski
Świat się zmienia, ale Polska nadal to ciemna dupa. Dziś zamiast golić twarz jak zawsze, użyłem bardzo mocnego środka do depilacji. Efekt porażający, jak na filmach z Rzymianami. Zero, null...
Tak więc, jeszcze parę lat temu używałem mydła, dezodorantu i co najwyżej jakiegoś lepszego pachnidła. Dziś w mojej szafce są kremy do twarzy (energetyzujący miazga), rąk, różne rodzaje szamponów, mydeł i akcesoria do golenia od maszynki po brzytwę, doszedł krem do depilacji.
Poważnie zastanawiam się nad lekkim makijażem, to jest korektorem, delikatnym podkładem i pudrem. Może nawet delikatną kredką jak dawniej Egipcjanie przez tysiące lat robili.
Tymczasem w Polsce jak w lesie: pedały, metrusy, dewianci. Czy tylko u nas jest jak buszu? Przecież to chyba naturalna sprawa, że ktoś chce dbać i upiększać tą biologiczną maszynę, w którą został wsadzony?
Pytam się w Rossmanie o krem do depilacji dla facetów, baba szczena w dół, chwilę się zagubiła i odnalazła zakurzony jakiś.
Co męskiego jest w brudnym zaroście (90% facetów nie ma predyspozycji do brody, a teraz sobie zapuszczają bo modne), włosach pod pachami, brudnymi paznokciami, poniszczonej od golenia cerze, specyficznym zapachu męskiej części polskiego społeczeństwa?
Czy jestem nienormalny? ^^
  • 15
  • Odpowiedz
Co męskiego jest w brudnym zaroście (90% facetów nie ma predyspozycji do brody, a teraz sobie zapuszczają bo modne), włosach pod pachami, brudnymi paznokciami, poniszczonej od golenia cerze, specyficznym zapachu męskiej części polskiego społeczeństwa?


@Imhotep: ale Ty wiesz, ze miedzy tym, a zbytnia pielegniacja jest ogromne pole do popisu?
  • Odpowiedz
@agaja: pytanie, co oznacza "zbytnia", dziś faceci nie orają w polu, a pracują w korpo przy komputerach, muszą wyglądać lepiej bo to często oznacza np. podpisany kontrakt. Wiesz, że faceci przez tysiące lat się malowali, zwłaszcza z wyższych sfer, a purytańską modę wprowadziło imperium brytyjskie?
  • Odpowiedz
@agaja: bez przesady, nie mówimy o renesansie i tych białych facetach z perukami. Kobiety wzdychają widząc jakiegoś aktora w telewizji, ale jego nienaganna cera to 100% makijaż. Mówimy jedynie o formach ukrywających defekty, kredka do nich nie należy, choć mi się podoba^^

Myślisz, że np. ten Bond osiągnąłby taki efekt brzytwą i kremem? W rzeczywistości miałby pooraną twarz z wypryskami.
Imhotep - @agaja: bez przesady, nie mówimy o renesansie i tych białych facetach z per...

źródło: comment_jFp2yc9mRkC5WkCAiRvGntsLYJXeBjyF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@robekk1978: nie napisałem, bo sam jest Polakiem, byłaby to hipokryzja ;) ale fakt jest faktem, że nasza mentalność pod względem wyglądu jest zacofana. W latach 90 dostałbyś #!$%@? za czerwoną czapkę z daszkiem (bo pedał), za różową koszulę to by Cię chyba do szpitala wysłali. To nasza domena jest, #!$%@? się w czyjś wygląd ;)
Wykop miał na celu wytknięcie to... może nie chciałbym się nosić jak pedał. Zresztą, czy
Imhotep - @robekk1978: nie napisałem, bo sam jest Polakiem, byłaby to hipokryzja ;) a...

źródło: comment_e4J8MWEJsMpI2jWNn0SUPoBUgyoAaXOK.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
o ja chcę być inny, jaka frajda w życiu jest wyglądanie tak jak 99% innych ludzi, ubieranie tego samego, jeżdżenie starym passatem i bycie "dumnym" facetem z tego powodu


@Imhotep: bycie dymnym facetem powinno wynikac z wewnetrznego przekonania o wlasnej wartosci, a nie z podmalowanych oczu ;)
zreszta tak samo powinno to dzialac u kobiet.
  • Odpowiedz