Wpis z mikrobloga

Mireczki, próbuję oświetlenie z led podszafkowych zrobić, haczyk jest taki, że mają być 3 listwy i 3 łączenia (łączenia typu koniec profilu wchodzi w bok profilu - 90 stopni)
Wolałbym nie lutować łączeń i przyklejać tak połączone do szafek, jest jakiś rodzaj gniazda/wtyczki, która by się nadała do połączenia taśm led ORAZ zmieści się w profilu led pod kloszem by ładnie wyglądało? profil ma wewnątrz miejsce około 11mm x 5mm

#elektronika #diy #pytanie
  • 9
@jedrek_masta: 1) nie zmieści, a dawać to poza profilami to brzydko
2) w jednym miejscu mam łączenie typu T, m.in. dlatego myślałem tam przylutować kabelki kończące się właśnie jakimś gniazdem/złączką
@jedrek_masta: a coś co nie jest to taśmy ani jednokolorowej ani rgb? po prostu elektroniczna złączka jakaś na tyle mała? w komputerach nawet tyle ich bywa róznych, takie na zworki np małe, nie wiem jak to się nazywa i jak tego szukać.
@MagicznyHubert: lutować i tak będę, ale to będą 3 listwy, połączone ze sobą łączeniami typu T. Wszystko w profilach oczywiście, więc po zlutowaniu musiałbym to przenosić pod szafke (bo nie lutowałbym pod szafką :P) we 2 osoby, demontaż utrudniony.. :)