Wpis z mikrobloga

@FlameRunner: @hrumque: W sumie koło kilograma, zamówiłem kilka kolorów i będę patrzył jak mi się drukuje. Bałem się zamówić jakieś większe ilości bo pierwszy raz biorę od tego sprzedawcy i żeby się nie okazało że kupić trzyletni zapas filamentu który się nie nadaje do niczego. No a inna sprawa to że wcale tak dużo nie drukuję.
Bez szpul, biednie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W sumie koło kilograma, zamówiłem kilka kolorów i będę patrzył jak mi się drukuje. Bałem się zamówić jakieś większe ilości bo pierwszy raz biorę od tego sprzedawcy i żeby się nie okazało że kupić trzyletni zapas filamentu który się nie nadaje do niczego


@Heart: i dobrze zrobiłes :) Ja mam ze dwie rolki #!$%@? filamentu co to do niczego sie nie nadaje :)
Teraz zamawiam tylko od jednego producenta ,ale zanim
@Bozyszcze: pozwolę sobie Cię zawołać.
Właśnie drukuję tym ze zdjęcia i wyszło na to że ma zupełnie inne parametry niż poprzedni. Zaczyna się prawidłowo rozpuszczać dopiero w 230 stopniach (poprzedni już przy 200 szedł elegancko) a do tego strasznie musiałem ograniczyć prędkość druku bo głowica nie nadąża z rozpuszczaniem filamentu przy szybkich przejściach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jedyna zaleta jest taka, że elegancko trzyma się stołu bez
@Bozyszcze: No właśnie i jedno i drugie to podobno ABS. Ten starszy dostałem od kogoś kto twierdził że to ABS, ale nie mam pewności - mógł się mylić (może to PLA albo jeszcze inne coś).
Różnią się tym że w starym drut ma błyszczącą i gładką powierzchnię, a w nowym jest raczej matowy, jakby mączny...
@Bozyszcze: tak, do tego samego doszedłem wniosku że w chwili gdy szybciej podaje ABS to filament jest niedogrzany i nie wypływa wystarczająco szybko (widać nawet po wyciągnięciu drutu z głowicy że rolka napędowa obracała się w miejscu).
Póki co będę drukował wolniej i pomyślę o nowej głowicy.

Okazało się że ten poprzedni filament to było PLA tylko osoba od której go dostałem sama nie wiedziała ( ͡° ͜ʖ ͡