Wpis z mikrobloga

@dzikidziku: Złamiesz regulamin konkretnie punkt 43. c) mówiący:

43. Zakończenie najmu bez naliczenia kosztów transportu pojazdu jest możliwe tylko wówczas gdy:

c. pojazd nie został zaparkowany w miejscu w którym parkowanie jest niedozwolone lub też w miejscu gdzie możliwość wjazdu lub parkowania pojazdu jest uzależniona od spełnienia dodatkowych wymagań (np. strefa płatnego parkowania dostępna wyłącznie dla mieszkańców) lub na obszarze parkingów prywatnych.


Potem jeśli ktoś zgłosi albo obsługa zauważy, to pewnie
  • Odpowiedz
A ja zostawiłem pod blokiem i trzeci dzień stoi i się kurzy. Chyba go pod Lidla podstawię, to może sobie ktoś z zakupami skorzysta.
  • Odpowiedz
Teraz stoi na parkingu wspólnoty, to też jest teren prywatny i ma swój regulamin. Nie wiedziałem, że Lidl zabrania zostawiania aut na ich parkingu. Skąd masz to info? Chętnie poczytam.
  • Odpowiedz
@lucash9: Więc łamiesz regulamin traficara ale pewnie takie rzeczy odpuszczają. Idź do pierwszego lepszego lidla, jest regulamin w którym jest info że parking jest tylko dla klientów.
  • Odpowiedz
@Andczej: Ok co do Lidla możesz mieć rację, nie wiem czy akurat ten ma takie obostrzenia, ale to sprawdzę. Co do łamania regulaminu przeze mnie to nie zgadzam się z Tobą. Który punkt konkretnie złamałem wg Ciebie?
  • Odpowiedz
@lucash9:

43. Zakończenie najmu bez naliczenia kosztów transportu pojazdu jest możliwe tylko wówczas gdy:

c. pojazd nie został zaparkowany w miejscu w którym parkowanie jest niedozwolone lub też w miejscu gdzie możliwość wjazdu lub parkowania pojazdu jest uzależniona od spełnienia dodatkowych wymagań (np. strefa płatnego parkowania dostępna wyłącznie dla mieszkańców) lub na obszarze parkingów prywatnych.
  • Odpowiedz
@Andczej: No widzisz, tak sądziłem, że to właśnie zacytujesz. To teraz wyjaśnij mi proszę co to jest parking prywatny. Jeśli przyjedziesz pod mój bloczek, to zapewniam Cię, że żadne znaki Cię o tym nie poinformują. Wiedzą to tylko mieszkańcy, którzy płacą podatek za grunt. Każdy może tu zaparkować i zgodnie z prawem nie można go za to ukarać. Tak samo Traficar nie posiada informacji o tym kto jest właścicielem danego kawałka
  • Odpowiedz
@lucash9: Napisałeś że parking jest prywatny to mnie zmyliło, jeśli nie jest oznaczony to co innego.

Tak samo Traficar nie posiada informacji o tym kto jest właścicielem danego kawałka gruntu w naszym mieście


każdy posiada dostęp do takiej informacji, wystarczy spojrzeć na mapy miejskie które są ogólnodostępne
  • Odpowiedz
@Andczej: No dobra, w każdym razie moim zdaniem ten zapis mogli by doprecyzować, tak żeby jasno pokazał intencje. Bo teraz to wychodzi na to, że tylko na drogach publicznych można parkować, a przecież nie będę za każdym razem odpalał geoportalu, żeby sprawdzić czy aby na pewno tu można zostawić auto.
  • Odpowiedz
@Andczej: Zadam im to pytanie wprost przez formularz. Wczoraj czy przed wczoraj był przy tym aucie serwis i gdyby faktycznie coś było nie tak, to już bym był rozliczany.
  • Odpowiedz