Wpis z mikrobloga

@sulkov: Dlatego mam #!$%@? na takie szlachetne paczki. Prawdziwie biedni ludzie nie chcą takiego czegoś, wolą możliwość zarobkowania i nigdy nie wyciagają rąk po pieniądze czy materialne rzeczy bo maja zbyt wiele honoru żeby coś dostać za darmo. Szkoda, że jest ich tak mało w całym zalewie tego socjalnego szlamu bo niemiłosiernie #!$%@? mnie krecenie nosem na coś, co dostajesz za darmo. Olaboga kręćta afere pińcet plusz się do zarobków liczy
  • Odpowiedz
@sulkov: Fajna by była (nie)Szlachetna Paczka. Obiecujesz, że coś tam dasz i w ogóle wszystko co tam chcesz dostaniesz biedna samotna mamo piątki dzieci.
Dajesz dużą paczkę, Karina otwiera, a tam wyskuje Testo z tektury i z głośniczka zapętla się MP3 - NIE DLA BIEDAKA TO. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Meara: Typowy błąd na poziomie organizacyjnym - wolontariusze nie odsiali takich pazernych typów. Ja szanuję, bo widzę, że jednak się uczą na błędach i odsiewają bardziej skrupulatnie. Nasza pierwsza paczka była przeznaczona dla matki z 6 dzieci; mieszkali w pokoiku z kuchnią w kamienicy do wyburzenia. Zrobiliśmy cuda na kiju, łóżka składane, komputer, lego, zaopatrzenie we wszystko. Wyrazili zgodę na kontakt, wiec pojechaliśmy z wolontariuszami do rodziny. Dzieci się wygadały, że
  • Odpowiedz
@cherme z 15 rodzin tylko 3 się nadawały. Poza tym nie będę o tym mówić. Od x lat w tym jestem a ostatnia akcja już mnie zniechęciła. Tyle mam do powodzenia i nie oczekuje wytykania błędów. To nie był mój błąd. Tylko systemu. #!$%@?ć system. Koniec rozmowy i proszę mnie więcej nie wołać.
  • Odpowiedz
@cherme:

Typowy błąd na poziomie organizacyjnym - wolontariusze nie odsiali takich pazernych typów. Ja szanuję, bo widzę, że jednak się uczą na błędach i odsiewają bardziej skrupulatnie.

Z ciekawości - w jaki sposób jest weryfikowany dochód rodziny (zwł. to 500+)?

Rodzina musi przedstawić jakieś dokumenty finansowe, PITy?
  • Odpowiedz
@Meara: Za tego focha do mnie nie wiem o co właśnie Cię zawołam - @Dutch ma pytanie do kogoś, kto siedzi w tym bardziej niż ja, a z wpisu wnioskuję, że masz na tym polu większą wiedzę.
  • Odpowiedz
@sulkov: Odradzałem moim znajomym pomysł ufundowania takiej paczki. Miałem rację, choć nie lubię wszystkich wrzucać do tego samego worka. Co mógłbym zaproponować moim znajomym, którzy chcą komuś pomóc tak żeby dotarli do osób potrzebujących pomocy a nie darmowych prezentów?
  • Odpowiedz
@sulkov: Ja w tym roku juz miałam telefon od rodziny u której w tamtym roku bylam wolontariuszka - kiedy przyjdzie nasza nowa szlachetna paczka? Juz mamy listę potrzeb, ale żeby komputer byl tym razem lepszy :-\

Juz pominę ile rodzin bylo do odrzutu bo roszczeniowosc mocno, ale sama szlachetna paczka to temat rzeka. Kiedys to miało sens, teraz to tylko slupki i statystyka - nie ważne, ze rodzina roszczeniowa - dolaczyc
  • Odpowiedz