Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Społeczeństwo nie zdaje sobie z tego sprawy, ale wprowadzenie kamer do każdego patrolu odbije się dużą czkawką. W tym momencie na ponad 90% wykroczeń przymyka się oko, bo nie wystawia się obywatelom mandatów za pierdoły jak przejście w niedozwolonym miejscu, nie włączenie kierunkowskazu, palenie w odległości mniejszej niż 15m od przystanku itd. To tylko jedna strona odnośnie mandatów, pojawia się więcej problemów.
Praktycznie każda szarpanina kończyła by się koniecznością postawienia zarzutów za czynną napaść, znieważenie, naruszenie nietykalności itd. obecnie się tego nie robi bo to masa papierków, kosztów dla obywatela i problemów w pracy bo taka osoba będzie karana a jak chłop wytrzeźwieje to i tak mu będzie wstyd. Każdy poniżej 18 roku złapany na fajce albo na małym piwie z kolegami ma od razu problemy bo idą wnioski do sądu rodzinnego o demoralizacje i #!$%@?. Przykłady można mnożyć, aha i żeby pouczyć kogoś to też muszą być spełnione pewne przesłanki i nikt nie przyniesie na rozliczenie 10 pouczeń i 1 mandatu bo mu góra łeb urwie. To tak między nami mirkami ;P
#policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:

W tym momencie na ponad 90% wykroczeń przymyka się oko


Co to za statystyki z dupy? Owszem,mi też pare razy policjanci odpuścili mandat za spożywanie w miejscu publicznym. O wiele więcej razy zakompleksieni frajerzy bici w szkole nadużywali uprawnień,więc wole kamerki i święty spokój.

Praktycznie każda szarpanina kończyła by się koniecznością postawienia zarzutów za czynną napaść, znieważenie, naruszenie nietykalności itd


szarpanina z kim?
@AnonimoweMirkoWyznania: przymyka sie oko???? Raz przechodziłem na czerwonym o 2 w nocy na pustej ulicy, bo sie spieszyłem na ostatni nocny to mi radiowóz zajechał drogę i wstawił mandat xD i jeszcze do mnie zebym sie cieszył ze tak niski.

Takich sytuacji jest mnóstwo. Przynajmniej obywatel bedzie mieć pewność ze wszystko gra, bo na wyrozumiałość i tak nie moze liczyć.
OP: @Mordeusz są limity ale na 5 głównych wykroczeń w patrolówkach, reszta mandatów się mija z celem

@siea01 dziennie w patrolu widzi się kilkanaście wykroczeń, jeżeli nie jest to picie alkoholu, śmiecenie lub inne bardzo nie fajne zachowanie to się odwraca głowę w 2 stronę żeby nie robić problemów (nam że nie zareagowało się) oraz tej osobie legitymowaniem, pouczaniem, sprawdzaniem, marnowaniem czasu jej i nam. Bo ktoś sobie przeszedł przy zerowym