Wpis z mikrobloga

@beroslaw: słyszę że sporo szumu jest, ale nie wiem czy to surówka z dyktafonu tak brzmi.

Ja rozważam dwie opcje - albo coś z XLR czyli H4/DR40 albo coś taniego czyli np. H1.

Nie wiesz czy jakieś inne poza Zoom H1 mikrofony można podłączyć przez USB i nagrywać "na żywo"?
@jedzczarnekoty nie zapomnij że to jest nagrywane w warunkach domowych.zoom jest bardzo czuły. To co słyszysz to w większości ambient noise a nie szum własny zooma.
Poza tym to nie surówka tylko przechodzi w czasie rzeczywistym przez lapka,serwery radiowe i wraca do mnie i jest ze streama nagrywane. 128kbs. Chcesz to Ci mogę podesłać surowke jakoś w sobotoniedziela.
Zależy do czego potrzebujesz...
Między h1 a H2n super wielkiej różnicy nie ma i
@beroslaw: potrzebuję do wywiadów nagrywanych w bardzo różnych warunkach, także jak jest zbyt czuły i będzie mi zbierał dźwięki otoczenia to trudno, podobne dyktafony mamy w radiu.

A czemu myślę nad XLR - bo jednak taki sprzęt daje dużo większe możliwość, raz że można się w razie potrzeby wpiąć w jakieś źródło dźwięki a dwa można korzystać z mikrofonów o różnej charakterystyce więc niewykluczone że jeśli wbudowany by nie wystarczał/szukał bym
@jedzczarnekoty w takim razie polecam H4 (xlr plus funkcja USB) będziesz miał jedno porządne urządzenie do wszystkiego.
W H2n możesz zawęzić charakterystykę ale kierunku ale kierunkowej nie uzyskasz. Nie ma bata
Może @szare2 Ci pomoże bo on właśnie korzysta z takiego zestawu (MIC xlr nie pamiętam jaki plus H4)
@szare2: w przypadku nowych Tascam DR40 tańszy, no ale uboższy o wspomnianą wyżej funkcję. A nie doświadczyłeś jakiegoś "zawieszania" się Zooma o czym piszą? Jak ma mi takie coś zrobić podczas wywiadu to niech ginie.