Wpis z mikrobloga

#chwalesie
Pamiętacie #ama z Dudą? Padło tam pytanie o zmianę Godła Polski lub oczyszczenie z obcej symboliki. Prezydent coś tam obiecał, ale wicie #dobrazmiana więc chyba zapomniał. Chciałbym się wam pochwalić własnym projektem.
Przede wszystkim chciałem zastąpić rozdeptaną grubą kurę dumnym orłem wzorując się na wielkopolskim , komesowym w stylu wczesnych piastów, zygmuntowskim
Chciałem też osiągnąć większy respekt poprzez zastosowanie stylu niemieckiej Gapy, oraz klasyczna Aquila z drzewców sztandarów rzymskich legionów
Koronę usunąłem bo to jakaś pomyłka skoro nasz kraj jest republiką, dodałem tarczę ze szczerbcem, ale można dodać każdą inną (chodziło mi o podkreślenie słowiańskości)
Jak wyszło? Co o tym sądzicie?
#ankieta #4konserwy #ruchnarodowy #patriotyzm #polska #tworczoscwlasna
Impresjonista - #chwalesie
Pamiętacie #ama z Dudą? Padło tam pytanie o zmianę Godła ...

źródło: comment_aO3cP30fCVbAf5lwHb0wxZmaqCbwvUXu.jpg

Pobierz

No i jak?

  • Bardzo fajny projekt 31.3% (124)
  • Musisz go dopracować 25.0% (99)
  • Jestem przyzwyczajony do tłustej białej kury nioski 43.7% (173)

Oddanych głosów: 396

  • 56
  • Odpowiedz
@Impresjonista: Jesteś idiotą. Doczytaj o historii Polski. To jest profanacja symboli narodowych.

rekonstrukcja autentycznej Aquili a nie nazistowskiej wrony


Naziści i faszyści wzorowali się na starożytnym Rzymie (Mussolini ze swoim fasces i Hitler z orłem) ergo symbolika rzymska = symbolika faszystowka, bo symbolika działa tylko i wyłącznie na skojarzeniach.

0/10 nie polecam, mam nadzieję że inni cię zgłosili.
  • Odpowiedz
@artur-kaminski-180: @artur-kaminski-180: @PurpleHaze: @Chcesz_Pomarancze: szczerze mówiąc to już trzeci raz łapię na orzełka oszołomów. Najbardziej mi się podoba gdy w którymś momencie pada rozkaz minusować i w ankiecie nagle opcja przeciwna ma skokowy przyrost głosów. Kolejna sprawa: brak logiki. Rzucanie oskarżeń o profanację godła. Panowie, czy mój rysunek jest godłem? Godło mógłbym sprofanować, gdybym wizerunkowi orła zgodnemu z Ustawą..., ustęp..., podpunkt..., paragraf... - dorysował wąsy lub dodał sierp
  • Odpowiedz