Wpis z mikrobloga

procesor - Core i7 6700 K ok. 1500 zł
płyta główna - Asus Z170 Deluxe 1400 zł
ramy - Kingston HyperX Predator DDR4 16 GB 650 zł
zasilacz - Corsair RM1000i 850 zł
obudowa - Corsair Graphite 780T 750 zł
karta grafiki - GeForce GTX 970 4096MB 256bit 1200 zł

łącznie - 6350 zł = 30 klatek na sekunde w MAFII 3 na ustawieniach MEDIUM 1920x1080

Macie wy godność i rozum człowieka hejtować PS4 za 1200 zł ?

Odejmując fancy obudowe, tańszy zasilacz, to i tak ok. 4800 zł.

http://pclab.pl/art71606-4.html

http://pclab.pl/art71606-2.html

#pcmasterrace #ps4
  • 20
  • Odpowiedz
tak wiem wiem, nie ten dział, zasilacz z czarnej listy i w ogóle gównoburza, ale ludzie, ta karta grafiki kosztuje tyle co całe PS4 xd LOL
@atna-nefarious: wyszedł patch odblokowujący, jak niby mieliby ten test przeprowadzić xd ?
@Hulk: no ale co Cie to jako gracza interesuje ? To pierwszy taki przypadek ? Batman ? Co któraś gra ma problemy z optymalizacją.
@MaddoxX1911: wiem, ale na takim testowali te karty, można by obniżyć koszty ale nadal w 1200 zł się nie zamkniesz.

Podsumowując granie na kompie to nie dla psa kiełbasa, trzeba mieć siano i chyba tylko piracenie gier później może kogoś średnio majętnego nakłaniać na pcmassterrace, chociaż używki na ps4 latają po 5-7 dyszek,
  • Odpowiedz
@Variv: ceny brałem z allegro, gtx 970 była pierwszą kartą która osiągnęła ok. 30 klatek na sekunde. Zestaw na tyle mocny, że nie powinien sprawiać problemu z uciągnięciem takiej gry, testowane były karty graficzne.
  • Odpowiedz
@feniks_pn: tak jakby nigdy na konsolach problemów z optymalizacją nie było. Sleeping Dogs Definitive Edition na PS4 nie potrafi utrzymać 60 klatek i lubi wahać się w okolicach 40-50. Przypominam, gra z PS3 jako remaster i dalej nie potrafią ogarnąć by jakoś to działało.
  • Odpowiedz
@feniks_pn: Ja tam nikogo nie hejtuję, mam obie platformy (gamingowy pc i ps4) i jest fajnie. Irytuje mnie tylko próba stawiania znaku równości, że PS4 to praktycznie to samo co PC i nie widać różnicy. Gówno prawda, bo widać, ale konsola jest a) w cenie dobrej karty graficznej do PC b) często wygodniejsza.

A Mafia 3, która działa jak gówno na wszystkich platformach, to najgorszy przykład jaki sobie mogłeś wymyśleć.
  • Odpowiedz