Wpis z mikrobloga

#afera #wykop #idiokracja #ama #4konserwy #gownowpis

Witajcie mirki i mirabelki.

Witam zarówno tych głodnych wiedzy jak i tych, którzy wykopują artykuły po przeczytaniu jedynie nagłówka a 4chan jest dla nich wiarygodnym źródłem na które powołał się autor ( tych dwóch ostatnich w Polskim internecie czy na ulicy coraz więcej więc widać, że gdyby nie wy scenariusz filmu idiokracja by nie powstał).
Wchodzę sobie na wykop jak by codziennie. Patrzę na tu cała główna strona zaspamowana bo grupka krzykaczy zebrała się i stwierdziła, że zaszantażuje całą resztę społeczności ponieważ przeszkadza im AMA z Masą. I szczerze ogólnie Masa nie jest dla mnie żadnym autorytetem ale bardziej przeraża mnie coś innego. Słyszę od tych samych osób które mają pretensję, że będzie AMA z Masą, że gość jest konfidentem i gangsterem. W takim wypadku pytanie

czy gdyby był gangsterem a nie był konfidentem to czy było by dobrze ?
czy gdyby był tylko świadkiem koronnym i nie był gangsterem były by pretensję, że jest konfidentem ?

I w końcu czy jeśli piszesz w jednym zdaniu i masz pretensję, że ktoś jest gangsterem to dlaczego potem oskarżasz go o to, że jest konfidentem jak patologia i kryminał to czy nie jesteś hipokrytą?

I w końcu pytanie podstawowe.

Masa dobrym człowiekiem nie jest nie trzeba nikomu mówić. Wiele z jego opowieści jest naciągana i nie wolno wierzyć we wszystko co pisze ale pojawia się podstawowe pytanie.

Skąd wiedzę o tym jak działa taki półświatek mają czerpać studenci kierunków, które będą wymagały tej wiedzy ( tj prawo, kryminalistyka) czy chodź by zwykli badacze oraz policja lub polskie tajne służby? Przecież z Masą nie można się umówić na spotkanie bo to świadek koronny więc internet to jedyna okazja dla takich osób? Przecież to nie jest portal dla dzieci ani szkółka niedzielna więc teoretycznie dlaczego by nie? Jakoś jak widzę tutaj znaleziska prosto z deep web gdzie ktoś komuś żywcem ucina głowę to nikomu nie przeszkadza i wykopujecie czego ja osobiście nie robię. Przypominam wszystkim którzy robią tutaj aferę...


  • 8
@Moonman:

Ale to nie wzięło się znikąd. Od jakiegoś czasu jak popatrzeć na komentarze ludzi w Polskim internecie to w porównaniu z innymi cywilizowanymi krajami gdzie ludzie mają jakieś sensowe wartości ( czytaj nie w Rosji i Chinach itp) Polska przechodzi poważny kryzys tępoty bo przecież potem ludzie wchodzą czytają to i często ( szczególnie młodzi) są podatni i zarażają się tymi negatywnymi emocjami. Nie muszę chyba przypominać, że w historii
@CzlowiekZZelaza:
Każdy szanujący się człowiek powinien najpierw użyć wszystkich dostępnych środków jakie ma a potem prosić o pomoc innych.

Ale Polacy mają dalej taką mentalność - "o pewnie ukradł złodziej".

A po 2 uważam że także należy się jej refundacja z nfz - co z tego że bogata płaci podatki jak inni.
@dinor913:

Myślę, że każdy nawet najbogatszy, najsilniejszy czy najmądrzejszy człowiek na ziemi nie straci szacunku w oczach innych gdy przyznaję się, że potrzebuje pomocy. Ostatnio podobnie było jak Kasia Lewandowska zbierała na swoją koleżankę, która też choruję...
A potem tacy ludzie mają pretensję do całego świata, że ma ich w dupie a oni tacy biedni. Szkoda tylko, że z mojego kraju sobie zrobili przytułek...
Pobierz
źródło: comment_JVkK25cxb2CX16heJnhxovwJUCC6pRLq.jpg