Wpis z mikrobloga

Mireczki, poszukuję nowego #telewizory #4k i w sumie nie wiem jak tagować, więc może na #elektronika mnie nie zjadą.
Założenia mam takie: 55", 4K, HDR. Budżet - nie wiem... 3 do 5k. Kiedy ostatnio kupowałem telewizor, nowością były LEDy. Teraz technologii jest tak dużo, że nie wiem na co zwracać uwagę. Niektóre serwisy proponują zakup TV z matrycą 120Hz, ale te zwykle nie mają HDRa. Są super matryce w SUHD, OLED, VA - trochę drogawo, ale może warto? Nie zależy mi specjalnie na konkretnym Smart TV bo mam #odroid XU4.
  • 16
@fotograf_warszawiak: w takim razie 4k spokojnie wykorzystasz w tv. Wielokrotnei porównywałem te same zdjęcia na fhd i 4 to w wielkościach ekranu 55" i wyżej widać dużą różnicę. Ze swojej strony jeżeli chcesz mieć swietny tv pod filmy, hdr oraz zdjęcia to polecam Sony 55xd8505 tylko to już ponad budżet. Co do technologii w aktualnych tv to nie ma wcale tak dużo jeżeliwyrzucimy wszystko wokół smarta. Np takie suhd to w
@fotograf_warszawiak: czerń jest ok ale nie ma co porównywać do oledów bo to zupełnie inna półka cenowa.. za oleda w 4k musisz zapłacić kilkanaście tys. Wg mnie nie warto się w te modele pakować skoro za ok 500zł drożej masz XD8505 który ma przynajmniej 120hz matrycę (proponowane przez Ciebie to 60hz) i w swojej klasie naprawdę świetny wybór. Na wielu forach i portalach branżowych jest chwalony. Jakie głonie będzie wykorzystanie tv?
@Quattron: telewizora używam do oglądania telewizji, VOD i PS4. Aktualnie mam Samsunga 40" D5500 którego chcę zmienić na większy. Jak czytam specyfikacje tych telewizorów to w oko wpadły mi jeszcze dwa tańsze modele:
- LG 55UH605V
- Phillips 55PUS6561
Trochę kusi mnie Android TV w Sony/Phillipsie, jednak z drugiej strony obawiam się braku aktualizacji. Najchętniej wybrałbym model z tego roku (trochę dłużej będą aktualizacje, czasem poprawiają HDR), a one już raczej
@fotograf_warszawiak: ten Philips który podałeś to właśnie 120hz i model tegoroczny. W sklepach stacjonarnych jeden z najlepszych o ile nie najlepiej sprzedający sie model 4k no właściwie jedyna "setka". Do tego właśnie android, fajny pilot i ambilight. W przedziale cenowym do 5 tys nie widzę innego który byłby tak uniwersalny . Ja byłem sceptycznie nastawiony do androida w ubiegłorocznych modelach ale wszystkie aktualne są bez porównania. W samsungu akurat mi się
@fotograf_warszawiak: ten lg w takiej samej cenie mniej więcej a jakość obrazu bez porównania słabsza (dużo ciemniejszy, matryca 60hz i o zgrozo rgbw czy m+ jak niektórzy nazywają).
Co do suhd to głównie marketing. Te 30% więcej kolorów to ściema bo Samsung odniósł pomiary do jednego ze swoich modeli sprzed dwóch lat czyli hu6900 który był bardzo słaby. Do tego jakość wykonania obudowy np takiego ks7000 jak dla mnie porażka. Odklejace