Wpis z mikrobloga

Ruszyła na kicku nowa gra Oracza, wielka plansza, różnorodne frakcje, piękne figurki, dużo dodatków jak książka czy komisk ze świata gry, a więc klimat aż się uszami wylewa. Generalnie wygląda jak mix Neuroshimy z jakimś bitewniakiem, tylko cena poza zakresem szaleństwa (nie mówię że nie jest adekwatna), można kupić 1 czy 2 frakcje i tyle, ale jak ktoś chce wszystko to wychodzi ponad 1200 zł :P

#gryplanszowe #grybezpradu #neuroshimahex #michaloracz #kickstarter #fantastyka
antros - Ruszyła na kicku nowa gra Oracza, wielka plansza, różnorodne frakcje, piękne...

źródło: comment_4SE1JaxVBusr010KqarS81No8UDVNAf2.jpg

Pobierz
  • 8
@antros: Te ceny powoli zaczynają powoli robić się absurdalne. Jakości CMON figurki mieć nie będą. Już pomijam fakt, że nawet nie ma przesyłki dostosowanej dla Polaków, że o rozsądniejszej kwocie czy języku nie wspomnę.
@Cogres: @Jednobrewy: kwotą która ludzie są gotowi wydać na grę planszową nieustannie wzrasta,
w wielu segmentach przekrój cenowy dostępnych produktów jest bardzo duży (większość ma lapka pewnie za 1500-3000, ale takie za 25000 też są kupowane nie mówiąc już o samochodach), pewnie więc wydawcy dodali dwa do dwóch i wyszło im że będą uderzać w programistów 15k, a nie w ludzi kupujących karcianki od g3, pozostaje mi to tylko przyjąć
@antros: Różnica jest jednak taka, że tutaj cena nie przekłada się na grywalność a jedynie na wygląd. Drogie gry rzadko mają dobre mechaniki, które przykuwają ludzi do stołu. W takiej cenie mogę mieć kilka świetnych i także ładnych tytułów, które można ogrywać setki razy.
@Jednobrewy: bez urazy ale tak mówi człowiek oszczędny czy biedny (jak ja :P) tj. jak drogie to pewnie słabe, człowiek który ma takie wolne kwoty na rozrywki, powiedziałby pewnie o Oracz robi super gry, podobają mi się, o jakie piękne figurki, piękna gra + świetny autor biere! :)
@antros: Wiem co mówię, nie żałuję akurat na planszówki ;) Z większych tytułów aktualnie czekam na Dark Souls i już teraz wiem, że ten tytuł nie będzie wybitny. Co najwyżej będę wmawiać sobie, żeby usprawiedliwić drogi zakup ;)
@Jednobrewy: mówię że targetem są ludzie, którzy by nie pomyśleli o tym, że może kupię coś tańszego bo to może być nie za dobre (bo co za różnica można kupić i to i to), co z tego że nie zachwycają się Cthulhu Wars i tak taki ktoś sobie je kupi bo ładne :)
Prawda jest taka, że dla nas to są bardzo duże pieniądze, ale dla takiego murikańca czy angola 100 $ to jak dla nas 100 zł. Teraz wyobraź sobie, że zamiast 250$ masz zaplacic za to wszystko 250zł... taniocha. Po prostu u nas dalej jak w lesie.