Wpis z mikrobloga

Pisal ktos z was moze jakąś prace licencjacką związaną z logo/identyfikacją wizualną? Jako prace projektową chce zrobic identyfikacje dla konkretnej firmy, ale nie mam za bardzo pomysłu na prace pisemną. Myslałem o historii logo, ale nie moze byc, bo ktos mial cos takiego rok temu. Profesorka od seminarium nie wie co mi doradzic. Moze macie jakis pomysł?
#studia #grafika #grafikakomputerowa #branding
  • 25
  • Odpowiedz
@sonep: Może napisz o rebrandingu, miałbyś tu dobre pole do manewru. Poza tym przeglądaj artykuły, książki i inne materiały w tym temacie, to na pewno trafisz na jakąś inspiracje co do tematu.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy "rebranding" by pasował, jesli firma dla ktorej robłbym identyfikacje nie ma jeszcze identyfikacji. Ale moze po prostu "branding"?
  • Odpowiedz
@sonep: Głównie z 3 książek
1. Podręcznik pojektatnów logo - Gareth Hardy'
2. Logo Design Love - David Airay
3. Grafika w Biznesie. Projektowanie elementów Tożsamośći wizaulnej - anna Benicewicz-Miazga'

Oprócz tego jeszcze parę innych. Na początku pisałem ogólnie co to logo, jakie są jego elementy itp, dałem psychologie kolorów, etapy tego wszystkiego czyli od pomysłu, briefu, szkiców do realizacji itp. Potem popatrze jakie jeszcze książi użyłem. Pisz śmiało w razie
  • Odpowiedz
@Raziel92: Dzięki za oferte pomocy ;)
Akurat te dwie pierwsze książki mam, ale wydaje mi sie, ze nie bede mial za bardzo o czym pisać, bo np. w logo design love, rozdział "procesy projektowania " zajmuje moze 10 stron z obrazkami, a moja praca ma mieć minimum 26 A4. Chyba, ze własnie tak jak mowisz, jakos wplątał bym w to cos ogolnego o logo.

Zastanawiam sie tez, czy nie warto byloby
  • Odpowiedz
@sonep: No ja miałem koło 40 stron ze wszystkim. Miałem podrozdział podrozdziału o rebrandingu. Miałem cały rozdział
'proces projektowania' i tam miaiłem podrozdział 'rodzaje zleceń' i miałem tam między innymi co to jest rebranding oraz jakie są jego powody. A pierwszy rozdział miałem ogólnie charaktyrstyka logo. Pokazałem tam 2 głowne rodzaje; czyli logo oparte na obrazie oraz typografia. Do tego drugiego np. Logotyp, monogram itp. Same rodzaje logo zajęło mi 6
  • Odpowiedz
@sonep:
Adams S., Morioka N., Logo design workbook, Rockport publishers, Gloucester 2004.
Airey D., Logo love design: tworzenie genialnych logotypów, wydawnictwo Helion, Gliwice 2015.
Ambrose A., Harris P., Twórcze projektowanie, PWN, Warszawa 2008.
Banicewicz-Miazga A., Grafika w biznesie. Projektowanie elementów tożsamości wizualnej – logotypy, wiztówki oraz papier firmowy, wydawnictwo Helion, Gliwice 2012.
Butra J., Jankowski A., Kicki J., Siewierski., Wanielista K., Przedsiębiorstwo i jego otoczenie w gospodarce rynkowej, Wydawnictwo instytutu gospodarki
  • Odpowiedz
@Raziel92: Nie za bardzo wiem co moglbym z tego sklecić. Co sądzisz o czymś takim:
Tytuł - "Projektowanie elementów tożsamości wizualnej", czyli dosc ogolnie, zeby miec więcej mozliwości, i w rozdziałach moze cos takiego:
"czym jest logo", "proces projektowania logo" "elementy kultowych projektow" "branding" "rebranding"
  • Odpowiedz