Wpis z mikrobloga

@camelopardalis: Ty nie czujesz się lepiej, gdy liczba spraw o które kogoś musisz prosić jest mniejsza niż wcześniej?
@impact18: Kafelki w łazience to jedyna rzecz za którą się nie brałem sam, tylko zleciłem znajomemu płytkarzowi. Oczywiście trochę #!$%@?ł i musiałem pilnować, nawet poprawiać. Na balkonie już kładłem sam. Zapewniam cię, że jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk, to starając się robić dokładnie zrobi wszystko lepiej niż "ktoś
  • Odpowiedz
@kissandfly: Np. w okolicach 19:50 - Dziwią się jak to możliwe że egipcjanie zrobili takie wycięcia albo wiercenia w kamieniu. Odpowiedź jest prosta i znana egiptologom: Miedziana piła z piaskiem jako elementem tnącym.
  • Odpowiedz
słyszałeś kiedyś o skali Mohsa?

widziałeś ślady na kamieniach, albo odwierty? obecie używa się stalowych rur z diamentowymi zębami do wiercenia w kamieniu, a grubość ścianki takiego narzędzia to około 1 cm, tam te wiertła miały 0,3 cm.


@kissandfly: Jeśli chodzi np. o cięcie kamienia, to te techniki zostały z powodzeniem zreprodukowane dzisiaj przez badaczy.

Nie odniosę się do wszystkich wątków w filmie, bo nie mam na to czasu. Generalnie opiera się on niedopowiedzeniach i nie podaje żadnych
  • Odpowiedz
@szasznik: No to obejrzyj cały film od początku do końca. Nie chce mi się dyskutować z kimś kto nie widział tego filmu, albo oglądał jedynie fragmenty.

Generalnie opiera się on niedopowiedzeniach i nie podaje żadnych sensownych wyjaśnień.

To chyba pisałeś o teoriach egiptologów, bo nie są poparte żadnymi dowodami. Nie ma tekstów źródłowych, a przy użyciu prezentowanych metod i narzędzi osiągnięcie takiej precyzji jest po prostu niemożliwe.
  • Odpowiedz