Wpis z mikrobloga

@blubi_su: a co z:

Unlike car disc brakes that are buried within the wheel, bike disc brakes are in the airstream and have optimum cooling. Although cast iron discs have a porous surface which give superior braking performance, such discs rust in the rain and become unsightly. Accordingly, motorcycle discs are usually stainless steel, drilled, slotted or wavy to disperse rain water.


bo też brzmi sensownie
  • Odpowiedz
@blubi_su: U mnie chyba też ostatnio wymieniali łożyska w poprzednim stuleciu. Dziś zadzwonił mechanik i pyta czy od razy wymienić, czy poczekać aż się całkiem rozlecą. Dodatkowe koszty :/
  • Odpowiedz
  • 1
@blubi_su ale o chlodzenie tez chodzi, to jest jedna Z funkcjo tych dziur. Wszyscy w tym poscie maja racje.

Fading masz przede wszystkim przy klockach ze spiekow organicznych, na sinermetalowych trzeba miec pecha, zeby dostac fadingu
  • Odpowiedz
@baba_by_sie_jednak_przydala: Ciesze się że są ludzie co o mnie pozytywnie myślą ;-)

Projekt ostrego zawiera mocno nietypowa retro korbę która ma nietypowy suport który trzeba włożyć w typową mufę BSA Na razie dopasowałem łożyska, teraz trzeba zawieźć do tokarza żeby przeorał nieco oś.

Gx
  • Odpowiedz