Wpis z mikrobloga

Kilka znalezisk z zakresu #geopolityka #polityka i #historia . Obserwuj mój tag #hahard

Turcja i Irak na wojennej ścieżce
W ostatnich tygodniach rośnie napięcie pomiędzy Ankarą i Bagdadem. Na północy Iraku obecne są tureckie wojska, których wycofania żądają irackie władze. Turcja chce w ten sposób kontrolować przebieg wydarzeń w czasie, gdy toczy się przełomowa bitwa o Mosul

Litwa rozważa umieszczenie na swoim terytorium systemu rakiet Patriot
Wysoki rangą litewski dowódca, gen. Vitalijus Vaiksznoras, poinformował w czwartek, że w ramach batalionu NATO w przyszłym roku może na Litwie zostać rozmieszczony system rakietowy Patriot.

Tytoniowe porachunki Jana Burego. Jego znajomy groził śmiercią inwestorowi
Ambasady RP w Paryżu, złożył propozycję nie do odrzucenia prywatnemu inwestorowi z Francji. W trakcie prywatnej rozmowy powiedział właścicielowi Zakładów Tytoniowych w Lublinie S.A., że jeżeli nie dogada się z ludźmi, którymi steruje Jan Bury, otrzyma dwa śmiertelne postrzały

Skala nieprawidłowości przy kredytach walutowych zagraża finansom państwa
Skala nieprawidłowości przy udzielaniu przez banki kredytów walutowych zagraża systemowi finansowemu w Polsce - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, przedstawiając prezydencki projekt ustawy o zwrocie spreadów frankowiczom.

Samuraje: wojenne cnoty i hańba
Od wieków kojarzą się z bezprzykładnym męstwem i pogardą dla śmierci. Jak kształtował się kodeks honorowy japońskich samurajów? "Na hańbę i potępienie narażali się ci, którzy bali się zginąć"

Jam jest Kajiwara Heizō Kagetoki, woj warty tysiąca ludzi! Pochodzę od Kamakury-no Gongorō Kagemasy, szesnastolatka, który poprowadził atak Hachimana Tarō8 Yoshiie na twierdzę Senbuku Kanazawa w Dewa podczas wojny Gosannen, tego samego, który zdobył wieczną sławę, kiedy powalił przeciwnika zwrotnym strzałem, choć strzała przebiła mu lewe oko i przeszła dalej, aż do wierzchniej strony nakarczka! Jeśli ktokolwiek tutaj uważa się za równego mojej osobie, niechaj mnie zabije i przedstawi swojemu dowódcy mą odciętą głowę!

#japonia #gospodarka #mirkoreklama
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach