Wpis z mikrobloga

Mirki z #mechanika #projektowanie #cad czy znacie jakieś (najpewniej zagraniczne) sprawdzone strony gdzie można szukać ogłoszeń osób/firm chętnych zlecić jakieś prace w środowisku CAD? Coś ala freelancerka, czy home office. Dla IT jest tego ponoć mnóstwo, może i w naszej branży też coś jest.
  • 7
  • Odpowiedz
@ladzik: Daj znać jakbyś czegoś się dowiedział. Ale wątpię, żeby coś takiego było. Jak jakiś gimbus zepsuje stronę dla startupu to nic się nie stanie, najwyżej ktoś to poprawi albo jakiś początkujący biznesmen wtopi kilka set $/£. Jakby poszły do produkcji jakieś „projekty” gimbusa, który umie tylko rysować w CAD to różnie mogłoby być.
  • Odpowiedz
@Stanley_K: Jak znajdę to dam. Wiem o co Ci chodzi i nie spodziewam się, że ktoś podzleca bardzo ważne projekty, ale chociażby samo przerysowywanie rysunków 2D-3D, z tego co widziałem na kilku ogłoszeniach to nieźle płacą na zachodzie, tylko nie znalazłem jeszcze ogłoszenia home office.
  • Odpowiedz
@ladzik: Też chciałbym coś poprzerysowywać. Nie mam jeszcze takich skilli, żeby samemu coś projektować (projekty ze studiów to śmiech na sali). Zresztą nie wiąże swojej przyszłości z projektowaniem (ale kto wie?), mam nadmiar wolnego czasu (problemy z motywacją do ukończenia pracy inż.), a dla mechanika żadna umiejętność nie zawadzi.
  • Odpowiedz
@ladzik: Wszystko spoko jest taka strona, bo kojarzę, że gdzieś mam ją zapisaną, ale co zrobisz jeśli wymogiem będzie jakieś oprogramowanie do której nie masz licencji? Np. Catia czy NX są na tyle drogie, że nie da się tego robić legalnie by Ci się to opłacało
  • Odpowiedz