Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie a w zasadzie #szukampomyslu.
Pewne miłe ciało pedagogiczne poprosiło mnie o zrobienie "czegoś" do gablotki w #szkola.
Ma to być z kategorii #elektronika coś dla #technikum właśnie o tym profilu.
Zasilanie jest tam jedynie z akumulatora.
Kiedyś zrobiłem im zegar binarny. Pokazuje od kilku lat aktualny czas wyświetlając w formie binarnej za pomocą LED godzinę i minuty.
Ma być coś nowego. Podrzućcie jakiś ciekawy pomysł, może są tu jacyś uczniowie technikum o podobnym profilu?
O czym byście chcieli poczytać w takiej gablotce?

Miałem pomysły typu: stacja meteo, licznik geigera, symulator skrzyżowania.
Ale czy ja wiem, czy to jest ciekawe...
  • 11
@Porazony: No właśnie dałeś mi trochę taką inspirację ;-)
Dałbym im tam kod QR z opisem co to jest, czym to odczytać. Po zeskanowaniu otwiera się strona internetowa, gdzie mogą sobie coś wpisać/ustawić. I w gablotce się to ustawia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem, czy dioda RGB to coś ciekawego. Nie ograniczajmy się tak ;-)
Już jakaś gra, typu kółko i krzyżyk jest lepsza ;-) Tylko
@defoxe: Gablota? U mnie w #studbaza gablota pokazuje konsolkę do gier, którą zrobiliśmy i wygrała konkurs koła naukowego. Atmega168, 16x16 matryca LED. Nigdy nie zebrałem się, aby zrobić do niej pojemnościowe przyciski przez szkło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Można robić cuda


@Tymian: Nie chodzi mi tutaj jak i czym robić. Chodzi mi bardziej o to, co robić. Jakie "cuda" robić ;-)
Fajnie by było zrobić coś więcej niż "migający LED". Pod względem technicznym raczej nie ma jakiś limitów
(jeśli nie liczyć braku zasilania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Pytanie CO zrobić. By #licbaza i #techbaza wykazała jakieś zainteresowanie.

gablota pokazuje konsolkę do gier


@RicoElectrico:
Snake, tetris, pong.


@RicoElectrico: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bawi się ktoś tym?

na tych diodach RGB postawisz wszystko.


@Tymian: To ja wiem... Zasadniczo mogę tam normalny wyświetlacz LCD wstawić, tylko w zainteresowania młodzieży ciężko mi trafić. No i te wyświetlacze trochę jednak ciągną prądu...

Co myślicie o czytniku kolorów i podawaniu w wartości w hex? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mogli by sobie