Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki kłopot i nikt nie jest póki co w stanie mi z tym pomóc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Otóż dla zaprzyjaźnionej firmy prowadzę profil na Google i dodałem ich lokalizację do map. Firma nazywa się Sushi Go i znajduje się na ulicy Dekerta w Gorzowie. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę "sushi dekerta" co robi większość klientów próbujących odnaleźć tą restaurację to w pierwszej pozycji pokazuje konkurencję znajdującą się na ulicy 9 Maja a w drugiej pozycji dopiero naszą firmę. W efekcie klienci dzwonią i pytają się, kiedy restauracja przeniosła się na ulicę 9 Maja.

Zdaje mi się, że powinno być na odwrót, gdyż hasło ze słowem "dekerta" jest bardziej trafne ponieważ na tej ulicy znajduje się restauracja. Można z tym coś zrobić i na to zaradzić? Czy jest taka możliwość, że konkurencja pozycjonuje się pod hasłem "sushi dekerta"? W załączniku screen, który prezentuje problem.

Nie chcę, żeby post został odebrany jako reklama bo posługuję się konkretnymi nazwami, ale nie wiem jak inaczej mogę przedstawić problem, żeby to było zrozumiałe. Jeśli to stanowi problem to proszę usunąć post a ja postaram się jakoś inaczej sformułować pytanie.

#google #pozycjowanie #firma
sbuasha - Mirki, mam taki kłopot i nikt nie jest póki co w stanie mi z tym pomóc ( ͡°...

źródło: comment_1EeRdhdU9AA5RVtgjCnGgjrdceODvBpb.jpg

Pobierz
  • 12
@sbuasha: tak jak przypuszczasz konkurencja pozycjonuje się na "waszą" frazę żeby być wyżej. Da się temu zaradzić, ale skoro biznes jest wart tyle, żeby "kraść" frazę to i odkręcanie za darmo nie będzie.
@sbuasha: Ten pierwszy lokal ma już oceny (ranking) co wpływa na pozycję. Po za tym, jesteście nowi, dodatkowo google pokazuje wyniki na podstawie Twoich preferencji. Być może często odwiedzałeś konkurencyjną stronę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HitmaNeK_: Bez znaczenia, na różnych komputerach sprawdzałem frazę. Z kolei wpisując sushi 9 maja pokazuje tylko konkurencję. Zależy mi tylko na tym, by odkręcić sytuację, ponieważ szkodzi ona na rzecz konkurencji.
@sbuasha:
Kupcie link na gazecie lubuskiej z opisem firmy i adresem
inaczej będzie dłużej,
google wam nic nie poradzi
konkurencja może mieć gdzieś wasza adres ukryty