Wpis z mikrobloga

#hiszpanski #januszehiszpanskiego #januszejezykow #urugwaj #montevideo

Dla Mirek i Mirków od hiszpańskiego znalazłem w celach edukacyjnych taki oto filmik;

Oto jakiś facet opowiada o wszystkim i o niczym. Akcja dzieje się w Urugwaju, a dokładniej w Montevideo.

Warto zwrócić uwagę na wymowę, w Urugwaju, jak i w pozostałych hiszpańskojęzycznych krajach sąsiadujących z portugalskojęzyczną Brazylią słychać wyraźne wpływy języka portugalskiego na wymowę.

Słuchając tego pana trudno się oprzeć wrażeniu, że oglądamy postaci z argentyńskiego kina. Dokładnie takie samo akcentowanie i wymowa. Warto także zwrócić uwagę na otoczenie. A jest ono typowe dla krajów latynoskich. Kto był, ten wie :-)

Ogólnie uważam, że warto rozwijać w tagu #hiszpanski wątek różnych akcentów i w ogóle różnic w hiszpańskim używanym w różnych krajach. Tym bardziej, iż jest to temat bogaty, jak bogate są różne nacje hablające po szpanielsku*.

*Czesi mówią "szpanielski" zamiast jak normalni ludzie: "hiszpański", ale Czesi to Czesi. Niektórzy mówią po anglicku. ;-)
Swoją drogą, kiedyś zagadałem w Czechach na obiekcie do jednego typa, że "Szukam inżyniera Smetanę" - to popatrzał na mnie jak na zboczeńca.
mike78 - #hiszpanski #januszehiszpanskiego #januszejezykow #urugwaj #montevideo


...