Wpis z mikrobloga

@KurzegoStara: W skrócie to przypisywanie ludziom pewnych przymiotów bez szerszego obrazu.

Z gejem no to akurat wiadomo ( zresztą nie wiem kto normalny sie obraża o powiedzenie, że ktoś jest gejem - no chyba, że masz na mysli kogoś obrazić )
Grubas - często zależy też od kwestii genetycznych, ja np mogę #!$%@?ć żarcia ile chcę i nadal ważę mało, a są ludzie ktorzy tyją prawie bez powodu.
Retarded - #!$%@?ąc
@alex-fortune: dziekuje za odpowiedz. Naprawde doceniam to, ze potraktowales mnie powaznie. Chyba nawet rozumiem sposob w jaki postrzegasz dana sytuacje. Mialbym jednak prosbe. Postaraj sie spojrzec na to w taki sposob: dziewczyna wazy 400 funtow, okreslenie jej jako fatass/grubas (nie wiem jak to przetlumaczyc) moze byc zwyczajnie stwierdzeniem stanu faktycznego. Nie bedziemy chyba udawac, ze wcale nie jest gruba? Nie ma tu wg mnie zadnego przypisywania ludziom przymiotow. Widze tu jedynie
@KurzegoStara:

Postaraj sie spojrzec na to w taki sposob: dziewczyna wazy 400 funtow, okreslenie jej jako fatass/grubas (nie wiem jak to przetlumaczyc) moze byc zwyczajnie stwierdzeniem stanu faktycznego.


Oczywiście, w końcu ma te 400 funtów nie? Nie zmienia to faktu, że słowo fatass ma negatywną konotację - w sensie, ma na celu ośmieszenie osoby o której mówimy, niejako przypisując jej winę za ten stan.

Nie ma tu wg mnie zadnego przypisywania