Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytańko, a może dwa pytanka. Mianowicie, chodzi o gita i CV. Wiadomo, że czasem jesteśmy proszeni o podanie "próbki" umiejętności w postaci zrobionych projektów, więc najlepiej wrzucić kody na gita i przesłanie linka. Pytanie jest takie: czy warto wrzucać na te konto wszystkie projekty jakie zrobiliśmy (choć nie jest ich jakoś dużo, tylko mowa o 4-5 projektach), nawet te z których jesteśmy, że tak powiem "mniej dumni", bo na przykład jeden z projektów łamie częściowo zasadę DRY. I to piszę w kontekście dla Juniorów. Czy warto to wrzucić, bo można pokazać, że coś się zrobiło (działa jak działa, ale działa) i się czegoś nauczyło, czy raczej zrobi to kiepskie wrażenie (nawet jeśli startujemy na pułap Juniora) ? Byłoby miło, jakby się tutaj wypowiedzieli programiści, którym rekruterzy podsyłają te linki do zaopiniowania kandydata i jakieś ewentualne rady (czy np. wystarczy 1 lub 2 dobre projekty i to zrobi lepsze wrażenie niz 1 dobry i 4 średnie) #programowanie #naukaprogramowania #it
  • 8
@szemy: Nie wiem czy będzie to pomocne, ale... Jakis czas temu, mialam okazje rozmawiac z facetem, który jest rekruterem (co prawda w Szkocji, nie wiem jak to sie ma do polskiego rynku) i mówił, że dla niego jak ocenia kandydata, który się dopiero uczy to ma znaczenie to JAK się uczy i jedyne po czym może to ocenić to patrząc na to, jak bardzo różni się bieżący kod takiego kandydata od
@szemy odróżniaj Gita od serwerów hostujacych. Zgaduję, że chodzi Ci o wrzucanie swoich projektów na Githuba. Ja bym dał tylko te, które pokazują Twoje w miarę aktualne możliwości.