Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić nowy telefon, myślę głównie o Xiaomi Mi5. Jak zrobić to w miarę tanio i bezpiecznie? Utrudnieniem jest to, że mieszkam obecnie w Niemczech i prawdopodobnie wiele ze wskazówek już podanych na wykopie się nie stosuje. Np. odkryłem przed chwilą, że ibuygou nie pozwala na ubezpieczenie od vatu przy wysyłce do Niemiec. Rozważam w takim razie np. geekbuying. Czy to jest w miarę sprawdzony sklep? Trochę szkoda mi braku gwarancji w Polsce, więc rozważam też ibuygou do rodziny w Polsce a oni do mnie.

#xiaomi #mi5 #ibuygou #geekbuying #chinskiecuda
  • 9
@Arqadio Geekbuying ma niższą cenę, dlatego o nie zapytałem.
@rybak_fischermann Jak wybrać Germany Express? W opcjach wysyłki widzę tylko darmowe i Expedited Shipping. Czy to pojawia się dopiero gdzieś później do wyboru? I wtedy jest pewne, że nie będzie vatu?
@lm01: dodaj do koszyka, ustaw adres do Niemiec, wtedy masz priority line i german express za darmo.
Nie ma ubezpieczenia, jak w Ibuygou, ale najpierw paczka leci do Anglii, potem do Kolonii, potem do adresata, więc nie powinno być. W moim przypadku nie było.
@rybak_fischermann: gdzie mozna o tym poczytac poza Twoją opinia? Pytam poważnie bo mam znajomych w .de i z chęcią wdrozylbym takie rozwiązanie. Zeby nie było, że po prostu wstrzeliłeś się kiedys w przychylnośc celnika i paczka przeszła przez odprawę na farcie dokladnie tak jak ma to czasem miejsce w PL i wysylka tutaj ichniejszą pocztą nie ma znaczenia. Z tego co kiedyś czytałem to chyba idzie to DHLem na terenie Germanii.