Wpis z mikrobloga

#eu4 AI nadal jest głupie jak but. :< Grając Krymem miałem jakiś tam wasali, kiedy ja dostawałem po dupie od Hordy co oni robili ze swoim wojskiem? Oczywiście stali w swoich prowincjach i nikt nie raczył nawet się ruszyć. Buntownicy również mają jakieś upośledzone zachowania. Stoją w dwóch prowincjach w pierwszej 14k w drugiej 4k, po wbiciu się w 14k i rozbiciu ich w pył co robi 4k? Wbija się we mnie kiedy miałem trzykrotną przewagę liczebną xD I żeby nie było że chcieli pomóc tamtym pierwszym, zanim zaatakowali zdążyłem jeszcze odbić prowincję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ysgra:

Wbija się we mnie kiedy miałem trzykrotną przewagę liczebną

Buntownicy chcą przejmować ci prowincje, oni mają tak działać im nie robi różnicy czy tam stoi wojsko czy nie.

Grając Krymem miałem jakiś tam wasali, kiedy ja dostawałem po dupie od Hordy co oni robili ze swoim wojskiem? Oczywiście stali w swoich prowincjach i nikt nie raczył nawet
  • Odpowiedz
@Ysgra: Wszyscy narzekają na AI. A ja nie mam zielonego pojęcia o co wam chodzi. Nie miałem z AI problemów po wyjściu dodatku, ani po hotfixie. Uważam nawet, że radzą sobie lepiej niż na 1.17.

Co do buntowników, to zawsze się tak zachowywali. Skupiają się na interesujących ich prowincjach - resztę mają w dupie.
  • Odpowiedz
@Ysgra: 1k i 3k... no aż dziw że cie nie wspomogli w walce z Hordą która w early game jest OP

A od kiedy buntownicy wbijają się w większą armię tak sami z siebie kiedy mogą iść do prowincji obok bez żadnego fortu itp i na spokojnie przejąć.

Praktycznie od zawsze. Albo stoją w jednej prowincji w cholerę czasu po czym idą do losowej albo idą chwile po zajęciu.
Buntownicy
  • Odpowiedz
@Skyworld: No ok ale przed aktualizacją grając Polską Mołdawia wygrywała bitwy za nieco większymi wojskami Rosyjskimi, tak sama z siebie kiedy moje jednostki były na drugim końcu mapy.( ͡° ͜ʖ ͡°) A to 4k akurat by wystarczyło żeby wygrać. xD
  • Odpowiedz
@Ysgra: Akurat Mołdawia ma bonusy do wojska a Rosyjskie wojsko ssie nawet jak ma przewagę. Żaden dowód tym bardziej że wiesz że mówimy o eu4? Tutaj bitwy są tak losowe że Ruscy mogą r------ć Turków w early game atakując równymi wojskami w górach.
Dla AI widocznie by nie starczyło albo w momencie walki by nie zdążył, miał liberty, nie miał wojska.
  • Odpowiedz
@Ysgra: Co? Proszę cie wymień. Bo nic tylko każdy narzeka na to AI. Tak samo było z Kozakami. KAżdy pluł na ten dodatek że paradox wszystko z----ł a teraz wymieniany jako dodatek 'must have' mimo że po łatkach kozacy aż tak się nie poprawili bo aż tyle nie zmienili (był jeden bug czasem występujący że sie blokowali)
Tyle jest nie tak że AI teraz nie pcha sie w przegrane bitwy
  • Odpowiedz
@Skyworld: > że AI teraz nie pcha sie w przegrane bitwy
A co ja przed chwilą pisałem o buntownikach? Teraz wbijanie się 4k armii buntowników w 12k armii gracza z full morale to będzie normalność? Może nie gram zbyt długo ale raczej przez 160h gry nie zaobserwowałem podobnej sytuacji. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ysgra:

Teraz wbijanie się 4k armii buntowników w 12k armii gracza z full morale to będzie normalność?

Od kiedy skrypt odpowiadający za najemników jest taki sam jak za AI sterujące państwem?
  • Odpowiedz
@Skyworld: Ale w ten sposób sprowadzasz buntowników do miana podludzi z IQ poniżej 50. Skoro EU IV jest strategią, symulacją powinno dość dobrze odwzorowywać bitwy, nawet buntowników. Oni powinni oblegać prowincje by spełnić swoje żądania, a nie popełniać akcję samobójcze.
  • Odpowiedz
@Ysgra:

Ale w ten sposób sprowadzasz buntowników do miana podludzi z IQ poniżej 50

Ależ nie, myślę o nich nawet gorzej.

koro EU IV jest strategią, symulacją powinno dość dobrze odwzorowywać bitwy,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Skyworld Więc znajdź buntowników w histori któży mimo kilkukrotnej przewagi liczebnej przeciwnika wbijali się w armię zawodową. Wcześniej nawet gdybym się ustawił specjalnie obok mniejszej armii buntowników oni nie ruszyli by się z miejsca, a nawet próbowali czasem uciekać fo prowincji obok.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Albo inaczej. Gdybym ustawił armię obok buntowników których jest mniej oni mieli by na mnie albo wywalone przechodząc do prowincji obok i ją okupują lub nie ruszyli by się z miejsca ale nie na Boga wbijali by się we mnie wiedząc że przegrają.
  • Odpowiedz
@Ysgra:

Więc znajdź buntowników w histori któży mimo kilkukrotnej przewagi liczebnej przeciwnika wbijali się w armię zawodową. Wcześniej nawet gdybym się ustawił specjalnie obok mniejszej armii buntowników oni nie ruszyli by się z miejsca, a nawet próbowali czasem uciekać fo prowincji obok.

Nie mam po co, to ty uważasz że powinni jakoś odwzorowywać historie, ja jasno twierdze że nie mają.

Boga wbijali by się we mnie wiedząc
  • Odpowiedz
@Skyworld: Akurat AI zdebilniało okropnie, a przynajmniej pierwszego dnia DLC. Świetną sytuację miałem: ja, austria i liwonia vs Polska ze swoimi poddupkami, ale Austria i tak przegrała tą wojnę, bo wbijała się ciągle kilkunastoma tysiącami w 30tysięcy wrogich wojsk. W sumie mieliśmy może dwukrotną przewagę, a tu klops.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Skyworld Skończy temat bo to się robi męczące, ja zostaje przy swojej racji że coś jest nie OK, a ty przy swojej że jest wszystko w OK. (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Dorogon:

bo wbijała się ciągle kilkunastoma tysiącami w 30tysięcy wrogich wojsk

Na to były narzekanie już kiedyś :)
Jedyną różnice jaką ja widzę to to że AI stara się uciekać i stosuje siege carpet.
  • Odpowiedz