Wpis z mikrobloga

ma ktoś 100% bawełnianą białą koszulę? mam pytanie, bo zastanawiam się czy ona potrafi prześwitywać jak się człowiek upoci? chcialem zalozyc po prostu na ciało i mysle czy podczas tanczenia nie bedzie przypału. bo wiem, że takie typowe weselne koszule z #!$%@?łu (nie wiem co to jest) to przyklejają się do ciała i potrafią prześwitywać. A taką mam pierwszy raz i nie wiem jak to sie bedzie zachowywac

#modameska #ubierajsiezwykopem #kiciochpyta
coolcooly22 - ma ktoś 100% bawełnianą białą koszulę? mam pytanie, bo zastanawiam się ...

źródło: comment_BDD3fsLyT5PEuK7kffIOWV4SXjizJrzG.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
bo zastanawiam się czy ona potrafi prześwitywać jak się człowiek upoci?


@coolcooly22: To zależy głównie od grubości materiału (czy tam od gramatury). A jak taką masz to co za problem sprawdzić? Wskocz w niej pod prysznic na chwilę i voila ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@coolcooly22: Jedną z zalet 100% bawełny są właściwości tkaniny. Syntetyki, czy koszule z dużym ich udziałem nie mają podstawowej własciwości bawełnianych - nie oddychają, nie przyjmują wilgoci stąd efekt upocenia, mokre plamy na plecach, pod pachami i wszędzie gdzie ciało się poci. Taką koszulę ubierasz także po to, aby się nie pocić. Nie pocisz się - nie jest mokra, nie przykleja się, nic nie prześwituje.

Jeśli pocisz się bardzo intensywnie, to
  • Odpowiedz
ona potrafi prześwitywać jak się człowiek upoci


@coolcooly22: Cienka, ciasno tkana popelina wywołuje efekt mokrego żagla - oblepia dokładnie ciało. Protip to koszule z twillu albo jeszcze lepiej oxfordu - bawełna o otwartym splocie, dużo lepiej przewiewna. Tutaj nieźle pokazany jest twill i oxford, łatwo poznać po charakterystycznej fakturze tkaniny. Prześwitywanie będzie zależeć od splotu tkaniny i jej grubości. Przewiewność to przede wszystkim splot, grubość na drugim miejscu (oczywiście mówimy tylko
  • Odpowiedz